DO GÓRY
#reklama

Symboliczne mandaty


     
    Udostępnij

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zdecydował, że Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Rolnemu Sady Dolne, które uprawia pola w Czadrowie, należą się mandaty. To pokłosie głośnej w całej Polsce sprawy smrodu i plagi much, która wybuchła po tym, jak rolny gigant zwiózł hałdy obornika w pobliżu wsi.

WIOŚ wystawił za to dwa mandaty w łącznej wysokości... 1.000 zł.
– To jakiś żart? – pytają zdenerwowani mieszkańcy Czadrowa. – WIOŚ zwlekał z wydaniem decyzji w tej sprawie, a my wąchaliśmy wciąż smród i opędzaliśmy się od much.
Nasi rozmówcy podkreślają, że tak niska kara dla gospodarstwa nie powstrzyma go przed podobnymi zachowaniami w kolejnych latach. Boją się, że za rok latem znowu nie będą mogli normalnie funkcjonować w swoich domach.

Więcej o tym w aktualnym RTI
EK

Czytaj również

#reklama
Nocne hałasy
Stanisław Mazurkiewicz (na zdjęciu) mieszka na ulicy Kościuszki. Mówi, że w czasie letnich imprez organizowanych nad zalewem nie może zmrużyć oka. – Szyby drżą od maksymalnego nagłośnienia podczas dyskotek – mówi nasz Czytelnik. – Spać w takim hałasie się nie da!
#AKTUALNOŚCI
5
Rada klakierów
Nie pisałem długo w tej rubryce. Dlaczego? Bo pisanie o tym, że w naszym mieście nic się dobrego nie dzieje, że uciekają nam Świebodzice czy Boguszów-Gorce przy biernej postawie ekipy od 11 lat rządzącej Kamienną Górą, staje się męczące. Także udział w gremium, które nazywa się radą miasta (a powinno raczej nazywać się radą klakierów), jest dla mnie coraz bardziej stresujący.
#AKTUALNOŚCI
16
Konkurs na 50-lecie (+regulamin)
Powiatowe Centrum Edukacji Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kamiennej Górze zaprasza uczniów szkół podstawowych ( klasy V – VII) oraz ponadpodstawowych (gimnazjum i ponadgimnazjalna) do wzięcia udziału w konkursie.
#AKTUALNOŚCI
1
Czego ma uczyć polska szkoła? (#sonda)
Zaczął się nowy rok szkolny. W życie weszła reforma oświaty. Trwa spór o nową podstawę programową i godziny poszczególnych przedmiotów.
#RÓŻNE
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama