DO GÓRY

Święto ogrodników


     
    Udostępnij

W sobotę 8 września przy siedzibie zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Różanka” odbyło się uroczyste spotkanie z okazji święta plonów. Działkowców odwiedzili samorządowcy oraz Henryk Malik, prezes Okręgowego Zarządu Sudeckiego PZD. Gospodarzem uroczystości był prezes „Różanki” Tadeusz Grudzień.

Spotkanie było okazją do omówienia najnowszych prac włożonych w rozwój „Różanki”. – Po wielu latach starań udało nam się rozpocząć realizację wodociągów na terenie ogrodu – mówi Tadeusz Grudzień. – Wyremontowaliśmy też elewację budynku biura i doprowadziliśmy prąd do działek.
Po przemówieniach oficjeli działkowcy odebrali nagrody za najpiękniejsze i najlepiej utrzymane ogródki. W tym roku wyróżnionych zostało aż 19 działek. Dodatkowo jury wyróżniło najpiękniej udekorowane kosze. Ksiądz Piotr Smoliński poświęcił zgromadzone plony, a potem działkowcy bawili się do późnego wieczora przy poczęstunku i orkiestrze.
RT

Czytaj również

#reklama
Światowy blues w Lubawce
W ramach Międzynarodowego Dnia Bluesa w niedzielę 16 września w Domu Kultury w Lubawce zagra wybitna formacja bluesowa – Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.
#KULTURA
0
Cynkowi chłopcy
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na spektakl i czytanie przed premierą (12-16 września).
#KULTURA
0
Wystawa w muzeum
Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza na otwarcie 44. Międzynarodowej Wystawy Sztuki Włókna „Piękno Kowar w odblasku duszy”. Rozpoczęcie nastąpi w sobotę 15 września o godzinie 16.00.
#KULTURA
0
Stanek pokazał klasę
Na przełomie sierpnia i września w hali KS Korona oraz w Parku Bednarskiego w Krakowie odbyły się XVII Mistrzostwa Polski w popularnej zośce, a na zachodzie znane jako footbag (wyczynowa odmiana polegająca na żonglowaniu nogami - czyli łapaniu i wyrzucaniu specjalnie szytego woreczka). Tytuł mistrza Polski wywalczył w klasyfikacji generalnej – overall - Arkadiusz Stanek (na zdjęciu z pucharem za MP) z Ogorzelca.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama