DO GÓRY
#reklama

Święto niepełnosprawnych (galeria)


     
    Udostępnij

W hali sportowej ZSZiO w Kamiennej Górze w piątek 1 grudnia odbyły się powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W uroczystości wzięli udział podopieczni szkoły specjalnej, ośrodka wsparcia i domu pomocy oraz ich goście.

Obchody zaczęły się od zacytowania słów noblisty, Alberta Schweitzera. Dyrektor ZSS Wioletta Gogolewska życzyła zebranym, by ich życiu towarzyszyła radość, taka, jaką często widzimy na twarzach osób niepełnosprawnych. Z kolei starosta Jarosław Gęborys przypomniał, że święto zostało ustanowione ćwierć wieku temu, czyli w 1992 roku przez ONZ.
Po przemówieniach swój talent zaprezentowali podopieczni placówek z powiatu. Przed zgromadzonymi wystąpił poszerzony skład zespołu integracyjnego My i Wy, który zawiązał się przed rokiem. Grają, śpiewają i tańczą w nim osoby z Zespołu Szkół Specjalnych oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia Środowiskowego Domu Samopomocy, a także wolontariusze z kamiennogórskiego ogólniaka. Młodzież wykonała wiązankę piosenek z optymistycznym przekazem. Wśród nich znalazły się popularne przeboje zespołu Ira, ale też hit „100” Sound'n'Grace & Filip Lato. Wykonanie pogodnej muzyki porwało widownię do śpiewu i oklasków. Po części oficjalnej i artystycznej zebrani wzięli udział w zabawie tanecznej i konkursach. Czekał też przygotowany przez kucharzy z ZSZiO poczęstunek.
Impreza została zorganizowana, aby zwrócić uwagę na problemy niepełnosprawnych, a także podkreślić konieczność działań na rzecz integracji tej grupy zresztą społeczeństwa. Wspólna zabawa była okazją nauki akceptacji i zrozumienia. Uczestnicy przypomnieli też, że Polska ratyfikowała Konwencję Praw Osób Żyjących z Niepełnosprawnością. Zgodnie z zapisami tego dokumentu takie osoby mają prawo do: wolności, bezpieczeństwa, ochrony zdrowia, edukacji czy udziału w życiu politycznym i kulturalnym.
RG

Czytaj również

#reklama
Mięsny złodziej
Funkcjonariusze policji z Kamiennej Góry zatrzymali kolejnego złodzieja sklepowego. Tym razem w ich ręce wpadł amator wyrobów mięsnych. Ukradł ze sklepu wyroby warte w sumie 600 zł. Towar odzyskała ochrona sklepu.
#AKTUALNOŚCI
0
Mikołaj nie przyjedzie
Piękna tradycja odchodzi bez pożegnania. Nie będzie w tym roku Mikołaja na drezynie w Krzeszowie. Był to najprawdopodobniej jedyny na Dolnym Śląsku, jeżeli nie w całym kraju, ulubiony święty dzieci, który odwiedzał je szynowym pojazdem.
#RÓŻNE
3
Repertuar filharmoniczny - grudzień 2017 r.
Zapraszamy do zapoznania się z bieżącym repertuarem filharmonii w Wałbrzychu i Jeleniej Górze.
#KULTURA
0
Morderca bez kasacji
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze powiadomiła, że Sąd Najwyższy oddalił w całości, jako bezzasadną, kasację obrońcy Samuela Nowakowskiego od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama