DO GÓRY
#reklama

Superszybkie u nas?


     
    Udostępnij

Polski i czeski rząd przymierza się do budowy kolei dużej prędkości na naszym terenie!

Już kilkukrotnie w tym roku branżowe media donosiły o projekcie budowy nitki międzynarodowej szybkiej kolei do Pragi. To dla nas o tyle istotne, że proponowane warianty przebiegają przez powiat kamiennogórski. W tym jeden, omijając Marciszów i Jelenią Górę, prosto do Czech. Czy jest szansa na to, że tabor pasażerski z czeskiej stolicy w kierunku Poznania pomknie przez Lubawkę i Kamienną Górę?
Na taki impuls rozwoju czeka na pewno licząca już sobie 150 lat kolej żelazna w naszym powiecie. Po latach klęsk byłby to pierwszy tak poważny sygnał rozwoju zapomnianej infrastruktury. Już w czerwcu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa odbyła się konferencja „Rozwój polskiej kolei z wykorzystaniem środków UE – analiza możliwości budowy kolei dużych prędkości w Polsce”.
PLK zaprezentowało dwa rekomendowane warianty przebiegu trasy. Jeden biegnie przez Jelenią Górę, Mirsk do Liberca, drugi przez Kamienną Górę, Lubawkę do Hradec Kralove.

Więcej w RTI
RG/ foto ilustracyjne DART na dworcu w Jeleniej Górze

Czytaj również

#reklama
Będzie galeria
Ciekawe kulturalne wieści od naszych sąsiadów. W budynku dawnego kościoła ewangelickiego w Bolkowie powstaje Galeria Historyczno-Artystyczna „Ars et historia”.
#RÓŻNE
0
Kulturalny rozkład jazdy RTI – grudzień 2017
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Kino za Rogiem w Kowarach - grudzień 2017 r.
Zapraszamy do miesięcznego repertuaru kina w Kowarach. Seanse dla dzieci i dorosłych.
#KULTURA
0
Mięsny złodziej
Funkcjonariusze policji z Kamiennej Góry zatrzymali kolejnego złodzieja sklepowego. Tym razem w ich ręce wpadł amator wyrobów mięsnych. Ukradł ze sklepu wyroby warte w sumie 600 zł. Towar odzyskała ochrona sklepu.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Mirek
2017-12-05 08:40
Nie będzie żadnych dotacji bo dzięki PiS w budżecie unijnym od 2020 nie będzie dla Polski kasy
tereza
2017-12-04 13:48
Sratatata,Polska ale także i Czesi najpierw muszą sią uporać z S3.
Polska ale też i Czesi nie są mocarstwami aby móc pozwolić sobie na finansowanie,nawet z dotacjami z UE tak dużej inwestycji.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama