Sukces paraolimpijki z Lubawki (video)

Pochodząca z Lubawki Lucyna Kornobys na londyńskich Mistrzostwach Świata zdobyła 2 medale.

23 lipca zakończyły się Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych. Wystartowała w nich paraolimpijka z Dolnego Śląska, Lucyna Kornobys. Zawodniczka zdobyła srebro w pchnięciu kulą w kategorii F34. Powtórzyła tym samym swój sukces z ubiegłorocznej Paraolimpiady w Rio. Jej rywalki zajęły również identyczne jak wówczas miejsca na podium (w Londynie zwycięska Chinka pokonała Polkę przewagą zaledwie centymetra!).
Natomiast w rzucie oszczepem (również F34) zajęła 3. miejsce. Srebrna i brązowa medalistka MŚ była jedną z ponad 1000 zawodników i zawodniczek mistrzostw z 92 krajów świata.
Lekkoatletka urodziła się w 1978 roku w Kamiennej Górze. Zawodowo związana jest z Jelenią Górą.

Video z kanału Paralympic Games

Red./ video: YouTube/Paralympic Games/ foto: ilustracyjne: Lucyna Kornobys w Rio paraolimpijska.pl