DO GÓRY

Sudety pracują (galeria)


     
    Udostępnij

4 września w Sali Witrażowej ratusza w Kamiennej Górze odbyło się posiedzenie komitetu sterującego ws. strategii Sudety 2030. Ta inicjatywa ma na celu integrację południowych samorządów województwa i walkę o objęcie regionu specjalnymi programami mającymi na celu przeciwdziałanie wykluczeniu gospodarczemu i społecznemu ponad 100 samorządów.

W spotkaniu wzięli udział samorządowcy z południowych i zachodnich miast oraz powiatów Dolnego Śląska. Zebranych przywitał dr Roman Szełemej, lider Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz pomysłodawca inicjatywy Sudety2030. Prezydent Wałbrzycha odczytał m.in. list marszałka województwa w sprawie strategii Sudetów, jak i województwa. Podkreślił, że projekt jest coraz lepiej odbierany. Przypomniał też, że jego głównym założeniem jest dążenie do zahamowania zjawiska „regionu dwóch prędkości”. Chodzi o dysproporcje pomiędzy prężnie rozwijającą się aglomeracją wrocławską, a regionem wałbrzyskim i jeleniogórskim. W czasie posiedzenia dr hab. prof. Uniwersytetu Ekonomicznego Marian Kachniarz omówił założenia strategii Sudety 2030.
Przypomnijmy, że Kamienna Góra była też gospodarzem pierwszego, nieformalnego spotkania partnerstwa w październiku 2017 roku. Później samorządowcy podpisali deklarację. Jej strategia ma być gotowa w najbliższym czasie i oficjalnie przyjęta podczas kolejnego posiedzenia komitetu.
Red.

Czytaj również

#reklama
Z Poznania do Strasburga przez Kamienną Górę
Kamienna Góra znalazła się na trasie biegu Freedom Charity Run. Uczestnicy akcji przemierzają trasę z Poznania do Strasburga. Ponad 1000 km. W poniedziałek przybiegli do Kamiennej Góry z Czarnego Boru. We wtorek 4 września z rana udali się w drogę do Czech.
#AKTUALNOŚCI
0
Włamania i kradzieże
22-latek jest podejrzany o to, że dopuścił się w Kowarach w lipcu włamania do pomieszczenia gospodarczego. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia oraz narzędzia budowlane. Z prywatnej posesji ukradł też skuter na szkodę innego mieszkańca Kowar.
#AKTUALNOŚCI
0
Starym traktem
Kamiennogórski oddział PTTK zaprasza na kolejną wycieczkę w ramach cyklu rajdów krajoznawczych Poznajemy Góry. 14. wyprawa poprowadzi w swojskie Rudawy Janowickie.
#RÓŻNE
0
Kino za Rogiem "Ziemowit" Bolków – wrzesień 2018 r.
Kino w Gminno-Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie zaprasza.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama