DO GÓRY
#reklama

Stropy się sypią


     
    Udostępnij

Czy miasto straci dofinansowanie na remont Centrum Kultury?

W kilka miesięcy od rozpoczęcia prac na zabytkowym obiekcie CK okazało się, że termin ich zakończenia (28 lutego 2018) jest nierealny. Przeszkodą okazały się stropy, które trzeba wymienić. W związku z tym miasto zwróciło się do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej (IPAW) o zgodę na przesunięcie tego terminu do 30 września. IPAW zgodziła się na 13 kwietnia.
Jest więcej niż pewne, że w tym czasie ukończyć remontu się nie da. Gdy tak się stanie, a IPAW nie zaakceptuje wniosku o dalsze ustępstwa czasowe, Kamienna Góra może stracić 1 milion 672 tysiące dofinansowania ze środków unijnych.

Więcej na ten temat w bieżącym wydaniu RTI (5/2018) - już w kioskach!
jc,/ foto: ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Gwiazda zza Oceanu
Centrum Kultury w Kamiennej Górze zaprasza na kolejny wyjątkowy koncert. W środę 7 lutego publiczność oczaruje Christina Martin. To piosenkarka z Kanady, która porusza się na granicy gatunków takich jak folk, pop, country i rock. Spotkanie z jej twórczością odbędzie się w Sali Witrażowej.
#KULTURA
0
Opowieści z krypty
Prawdziwa gratka dla fanów historii. Zamek Książ oraz Fundacja Księżnej Daisy von Pless zapraszają na cykl wykładów.
#RÓŻNE
0
Kulturalny rozkład jazdy RTI – luty 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Stropy wymówką (#Okiem Radnego)
Niestety wychodzi na moje. Mówię niestety, bo tym razem wolałbym nie mieć racji. A tu zgodnie z moimi przewidywaniami rośnie rachunek za remont Centrum Kultury. Może być drożej nawet o kilka milionów złotych niż zakładał burmistrz i jego załoga.
#RÓŻNE
5

Komentarze

Zygmunt
2018-02-04 20:22
Joanno przedszkole ma być oddane do końca tego roku 😁 i tu termin też bliski więc moim skromnym zdaniem cała dotacja może być do zwrotu.Panie Januszu czy radnym nie dało do myślenia fakt że nasze firmy wyliczyły koszt remontu na 15 mln
I przetarg gdzie dwie firmy złożyły ofert jada 16 mln i ta która wygrała 10.5 mln taka rozbieżność.Joanna ma rację skoro stropy są do zrobienia to czemu nie robią drugiego budynku.
I co z innymi budynkami które są w CK mieszkania i sala gimnastyczna gdzie trenują ciężary jak to będzie wyglądać jako całość.Kto z urzędników to planował.
Janusz Chodasewicz
2018-02-04 18:24
do Joanny: Budynek przedszkola to część przebudowy CK. Tak jak Pani pisze, już wcześniej do mnie docierały sygnały, że na budowie niewiele się dzieje, że mało ludzi tam pracuje. Gdy zapytałem o to Dariusza Adamczyka z UM stwierdził, że wszystko jest OK. Że urzędnicy czuwają i że rady budowy odbywają się co tydzień. Gdyby jednak wykonawca się spóźnił, dodał kierownik, to naliczymy mu odsetki. Obawiam się, że to nie pokryje utraty dotacji, jaką miasto miało przyznaną na ten remont.
Joanna
2018-02-04 14:49
Panie Januszu dlaczego od tygodni nic się tam nie dzieje.Stropy to jedno a reszta zadania czyli budynek przedszkola też ma terminy.Jestem zaniepokojona bo często przechodzę przez park przedszkola i od początku remontu pracowało tam kilku robotników na tak wielkiej budowie.A teraz od kilku tygodni jest cisza i pustki.Może pan wie na jakim etapie są prace.Oby to nie był dworzec w Lubawce który stoi i straszy.
zorietnowany
2018-02-04 14:37
Nie ma się co dziwić dlaczego burmistrz przeciąga negocjacje dotyczące przejęcia budynku dworca kolejowego, bo po prostu nie ma pieniędzy na jego remont. Dlatego jest mu rękę zwalać całą winę na PKP S.A. i tym samym zyskując cenny czas. Natomiast jeśli chodzi o remont CK, to oprócz stropów zastanawiam się jak wygląda sprawa projektów. Przy tego typu remoncie (modernizacji) obiekt należy dostosować do obecnie obowiązujących przepisów m.in. ppoż. Same kwestie papierologii, odbiorów ze strażakami (którzy prawie zawsze mają jakieś "ale" i swoje uwagi) to wszystko trwa. Ciekawe czy w ogóle projekty (o ile są) uwzględniają tego typu "szczegóły"?
Janusz Chodasewicz
2018-02-04 10:43
Też się zastanawiam, którego roku. Niestety w urzędzie ciągle wieje optymizmem. Nieuzasadnionym. Rachunek za ten optymizm, a w właściwie beztroskę, zapłacimy słony. Dodatkowa kasa pójdzie na stropy, dodatkowo może przepaść dotacja. CK będzie przykładem, jak nie należy przygotowywać tak wielkiego zadania
Budowlaniec
2018-02-03 17:37
Do 30 września? Którego roku? Przecież to nie realne jestem budowlańcem 25lat i nie ma szans tego zrobić same stropy a gdzie wykończeniòwka 😊
😁😁😁 jeszcze wind, dach

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama