DO GÓRY
#reklama

Stanie na chodzie


     
    Udostępnij

– Regularnie pod moimi oknami od rana stoją samochody dostawcze. Na włączonym silniku podczas rozładunku. Nie da się od ich warkotu spać – mówi nasz Czytelnik (personalia do wiadomości redakcji). Proceder, aczkolwiek nielegalny, jest zdaniem naszego rozmówcy w centrum miasta powszechny. Policja tymczasem nie wystawiła ostatnio nikomu za to mandatu.

– Nie mieliśmy takich zgłoszeń w ostatnim czasie – mówi Anna Słowińska (na zdjęciu) z kamiennogórskiej komendy. Policjantka poucza jednak, że stanie na włączonym silniku faktycznie jest niedozwolone.
– Postój samochodu z włączonym silnikiem powyżej 1 minuty to wykroczenie. Grozi za nie mandat 100 zł – mówi rzeczniczka policji. – Dodatkowo mandatem wysokości 50 zł karane jest oddalenie się kierującego od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu.
Zwłaszcza kierowcy dostawczaków powinni się mieć na baczności, bo grożą im aż dwie kary. Co jednak mają zrobić budzeni i truci spalinami mieszkańcy?

Więcej o tym w aktualnym RTI
RG

Czytaj również

#reklama
Rusza operacja „wielka rura”
Mieszkańcy od lat czekali na te roboty. Nie widząc szans na ich początek, wielu decydowało się na budowę przydomowych szamb. Niestety, byli też tacy, co ścieki puszczali do rzek. Nadchodzi jednak kres tych złych praktyk. Roboty przy tzw. wielkiej rurze w trzech miejscowościach mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu.
#AKTUALNOŚCI
0
Kubielewicz najlepsza
29 lipca nad zalewem w Grzędach w Czarnym Borze odbyły się już XIV zawody triatlonu w wydaniu amatorskim. Na starcie stanęło 20 śmiałków w tym 6 kobiet. Pierwsze miejsce w gronie pań zajęła kamiennogórzanka Zenobia Kubielewicz (na zdjęciu), natomiast wśród zawodników Marek Henczka.
#SPORT
0
Trzy medalowe duety
Doskonale w Akademickich Mistrzostwach Europy – EUSA Split 2017 spisały się polskie duety, które przywiozły trzy komplety medali. Dwa wywalczyły dziewczyna, a jeden mężczyźni. Wysokie 8. miejsce w parze z Justyną Mróz zdobyła kamiennogórzanka Aleksandra Druciak (na zdjęciu).
#SPORT
0
Autem w latarnię
W czwartek 3 sierpnia na drodze prowadzącej do Sędzisławia doszło do wypadku.
#AKTUALNOŚCI
1

Komentarze

Andrzej
2017-08-06 13:17
Każdy samochód dostawczy jest uprzywilejowany. Stoją na chodnikach, na pasach, na zakazie zatrzymywania.Blokują drogi. Bo on DOSTARCZA TOWAR.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama