DO GÓRY
#reklama

Spotkanie w sprawie suszy


     
    Udostępnij

W poniedziałek 17 września w Urzędzie Gminy Kamienna Góra odbyło się spotkanie rolników z przedstawicielami samorządu. Tematem rozmów była pomoc dla gospodarstw dotkniętych suszą. Pomoc, której na razie nie widać.

Gospodarze poszkodowani wielotygodniowym brakiem opadów mogą wnioskować o rządowe wsparcie finansowe na podstawie protokołu komisji, powołanej w tym celu przez wojewodę. Problem w tym, że według danych krajowego systemu monitoringu, susza naszej gminy nie dotyczy. Tymczasem klęska ta w naszym regionie jest faktem.
– Ponosimy bardzo duże straty w uprawach, użytkach zielonych i hodowli – mówi Jan Kasprzyk, prezes Karkonoskiego Stowarzyszenia Hodowców Bydła. – Produkcja mleka już spadła o 1/3, a karmienie krów od dwóch miesięcy odbywa się sianokiszonką. Zapasów wystarczy do grudnia. Problem nasili się dopiero wiosną.

Więcej o tym w aktualnym RTI
RT

Czytaj również

#reklama
Ludzie z żelaza
Trzy dni (14-16 września) trwało XV Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza. To ekstremalny rajd turystyczny ku pamięci ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR, którzy zginęli tragicznie 13 lat temu.
#SPORT
0
Niemiec druga w generalce
Ostatnia 8 runda finałowych zawodów Strefy Sudety 2018 rozegrana została 16 września na ścieżkach wytyczonych w bielawskiej części Gór Sowich na dwóch dystansach 20 i 40 km.
#SPORT
1
Ósemka odważnych
Gniezno w ostatnią niedzielę -16 września było miejscem rozgrywania już 41. Biegu Lechitów na dystansie półmaratonu. Zwycięzcą imprezy został Arkadiusz Gardzielewski. Na 66. pozycji przybiegł Robert Oskulski z Kowar.
#SPORT
0
Desperat na kominie
W niedzielę 16 września strażacy i policjanci z Kamiennej Góry dostali zgłoszenie o mężczyźnie, który znajduje się na kominie elektrociepłowni przy Bohaterów Getta i najprawdopodobniej chce z niego skoczyć.
#AKTUALNOŚCI
2

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama