DO GÓRY

Śpiochy w strefie


     
    Udostępnij

Apel prezesa KSSEMP nie spotkał się z entuzjazmem ze strony rajców. Określeniem, które najbardziej pasuje do ich reakcji, jest zdziwienie.

Pomożecie? Taki hasłem Edward Gierek zaczynał pracę na stanowisku I sekretarza PZPR. Z podobnym zwrócił się do radnych podczas ostatniej sesji (29 listopada) prezes strefy Tadeusz Rycharski. Poprosił radnych o pomoc w znalezieniu działek atrakcyjnych dla przyszłych inwestorów.
– Musimy to zrobić razem, zanim powstanie S3 – apelował prezes.

więcej w RTI!
mb

Czytaj również

#reklama
Gombrowicz w Wałbrzychu
Teatr Dramatyczny Im. Jerzego Szaniawskiego W Wałbrzychu Zaprasza Na Inscenizację Sztuki „Iwona, Księżniczka Burgunda”.
#KULTURA
0
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 49/2017 (886)?
#AKTUALNOŚCI
0
Pieniądze z Unii na oszczędzanie energii (ts)
Na początku przyszłego roku wszyscy zainteresowani przebudową przestarzałych instalacji elektrycznych i cieplnych będą mogli sięgnąć po unijne dotacje na unowocześnienie tego procesu. Do podziału jest ponad 33 mln zł.
#AKTUALNOŚCI
0
Mikołajki w Krzeszowie (galeria)
W dzień św. Mikołaja ulubiony święty odwiedził dzieci w zespole szkół w Krzeszowie.
#RÓŻNE
0

Komentarze

do JM
2017-12-12 18:25
JM ma rację. Burmistrz, choć reprezentuje miasto w Strefie, nie błysnął. I jest to norma, niestety. Gdzie są adiutanci burmistrza? Tacy mieli być kreatywni, mądrzy, pracowici i co? 11 lat minęło i jak wypadnie audyt na koniec kadencji? A być powinien, podobnie jak w Strefie i nie ma co wyzłośliwiać się na p.Rycharskiego.
Gizbern
2017-12-11 10:33
W podanym wcześniej linku są inne ciekawe dane. Nakłady na budowę infrastruktury w strefie kamiennogórskiej (s. 37) i najważniejsze działania podjęte w 2016 r. Dokładny cytat: "-". Nie było chyba za bardzo co wpisywać. Widocznie "doskonała infrastruktura" już u nas jest i tylko pozostaje czekać na inwestorów. Zwolennikom teorii niskiego bezrobocia polecam artykuł "Ukryci przed pracą" i raport NBP tam wspomniany.
mop
2017-12-10 23:14
A co z mopem?
ciul
2017-12-10 16:36
co Ty gadasz Patka Natka,
Krakowski Park Technologiczny sp. z o.o. miał taką samą tendencję - tam też pojawił się Rycharski?
Patka Natka
2017-12-10 13:16
Strefa 2015 rok zakończyła ujemnym wynikiem finansowym (-15,1 tys. zł) i wtedy prezesem nie był Rycharski... Chciałabym przypomnieć, że po niespełna roku urzędowania prezes Rycharski wyprowadził Kamiennogórską Strefę na spory plus - wynik finansowy Spółki na koniec 2016 r. to + 365 tys. zł., więc chyba nie najgorszy z niego menadżer?? Dane w linku:
http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/E4D7ABF05E358DA0C12581320034249F/%24File/1589.pdf
50 shades of grey
2017-12-10 09:20
Powinna chyba zmienić nazwę na szara strefa skoro na szarym końcu...
nueporadny radny
2017-12-09 12:49
1 problem bezrobocia jest juz nieaktualny co dotyka również RTI, które szuka pracownika do sprzedaży gazet juz od dłuższego czasu

2 do inwestycji potrzebne sa infrastruktura i dostep do dróg. Czy w kg mamy takie tereny? Wszyscy powinni wspoldzialac w tej kwestii. A tekst radnego ze chce za to dodatkowe pieniadze to jakiś ponury żart, chyba zapomniał po co kandydował do rady. Do roboty maszynki do glosowania!!!

3 a może zamiast mzonek o wielkich inwestchach wlodarze miasta pomyślą o obecnych w mieście inwestorach czyli malych i mikroprzedsiebiorcach którzy tworzą najwięcej miejsc pracy. Może obnizka podatków od nieruchomości, podatku transportowego w zamian za bezsensowne wydatki na parki, gore parkowa, park linowy

4 czy w kg sa jakues uzbrojone działki pod budowę domów przez przyszłych pracowników?
Gizbern
2017-12-09 12:12
W raporcie dla inwestorów pt. 'Specjalne strefy ekonomiczne w Polsce, wrzesień 2016' prezes pisał, że m.in. 'jest przychylność i pomoc administracji samorządowej, że są uzbrojone tereny, że jest dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna', czyli, że nie ma żadnych problemów. Może prezes nie był do końca zorientowany w temacie? Może strefa ma siedzibę na księżycu i dwa lata trwał lot do kamiennogórskiego ratusza? Są też inne podstrefy, w tym gotowa na inwestorów podstrefa Nowogrodziec. Tam sprowadzono przez dwa lata ledwo dwóch. Łącznie prezesowi udało się wydać tylko sześć pozwoleń, w tym połowa to ponowne pozwolenia dla firm, które już w strefie funkcjonowały. Zamiast szukania inwestorów były ważniejsze sprawy do załatwienia np. zajmowanie się sprawą byłej prezes strefy. I tak umiejętnościami menedżerskimi udało się wywalczyć prezesowi zasłużone ostatnie miejsce wśród stref ekonomicznych w Polsce.
Stef
2017-12-08 22:24
A burmistrz- władca ziemi zasiada w strefie i co???
Młody, który został
2017-12-08 18:59
A radni się wypowiedzieli ilu młodych ludzi zatrzymali w Kamiennej Górze, a jeśli tak to w jaki sposób, żeby było komu pracować na tych nowych miejscach pracy? A powiedzieli ile dzieci rocznie nie dostaje się do żłobka? Powiedzieli może jakie mają plany w tej kwestii? Jak tak dalej pójdzie, to będziemy mogli zapomnieć o Kamiennej Górze, bo to miasto wymiera, a to chyba nie wina Rycharskiego. Nie dziwię się, że inwestorzy omijają nas szerokim łukiem, bo tu nie ma komu pracować.
do J.M
2017-12-08 18:48
Racja
J.M.
2017-12-08 12:09
Ale czy czasem prezes racji nie miał ?.
Przecież to w gestii radnych i urzędu miasta powinno być przygotowanie terenów pod inwestycje ,przecież jeśli chcemy żeby ktoś zainwestował tu swoje pieniądze to trzeba się postarać wybudować drogi ułatwić dojazd udostępnić tereny a później można konsumować profity jak ktoś zainwestuje ,a u nas w mieście radni robią skwerki ,parki,i inne mało ważne pierdoły a nie myślą o tym że młodzi musza wyjeżdżać za pracą do Czech ,Wałbrzycha i dalej .Dobrze przygotowane tereny inwestycyjne dałby nam setki miejsc pracy i wtedy można inwestować w bajery .Pozdrawiam
PS w Polsce to tak właśnie jest każdy sobie rzepkę skrobie.