DO GÓRY
#reklama

Śmierć w cieniu biurokracji


     
    Udostępnij

– Tyle czasu człowiek leżał przykryty kocem jak pies – mówi ze łzami wdowa po mieszkańcu Chełmska Śląskiego. – Pogotowie stwierdziło zgon, a zakład pogrzebowy nie chciał zabrać zwłok, dopóki nie postaramy się o akt zgonu. Mąż leżał na podwórku w błocie. Zostawiony sam sobie. Ta historia wstrząsnęła mieszkańcami wsi. Wszyscy zachodzą w głowę, jak mogło do niej dojść.

Był 2 listopada, Dzień Zaduszny, około 13.50. Mieszkańcy rynku w Chełmsku Śląskim znaleźli na podwórku leżącego twarzą do ziemi mężczyznę. Szybko rozpoznali w nim 64-letniego lubianego mieszkańca wsi. Nie dawał oznak życia. Natychmiast wezwali pogotowie i podjęli reanimację. Nie odniosła ona jednak skutku. Przybyli na miejsce medycy z pogotowia stwierdzili zgon.
Brat zmarłego zadzwonił do lubawskiego zakładu pogrzebowego, by przyjechali po ciało.
– Usłyszał, że na podstawie dokumentu, jaki ratownicy zostawili, zakład nie może męża zabrać, że trzeba mieć kartę zgonu wystawioną przez internistę – opowiada mieszkanka Chełmska Śląskiego.

Więcej o tym w aktualnym RTI.
EK

Czytaj również

#reklama
Kamiennogórski ślad
W środę 15 listopada obchodzimy 155. lecie urodzin noblisty Gerharta Hauptmanna. Pisarz urodził się w Szczawnie-Zdroju, a dorosłe życie spędził w Jagniątkowie w Jeleniej Górze. Jest w biografii jego rodziny jednak również kamiennogórski akcent.
#RÓŻNE
0
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
0
Sześć bramek w sieci Amfibolitu
Przed niedzielnym pojedynkiem drużyny KS-u i Amfibolitu Leszczyniec dzieliło 12 „oczek”. Na ciężkim terenie w Łomnicy beniaminek wyłapał bagaż 6 bramek. Do przerwy było 2:0. Czerwoną kartką upomniany został obrońca gości - Furtak.
#SPORT
0
Święto Niepodległości
W sobotę 11 listopada o godz. 15.00 w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbędzie się wieczór patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Jan
2017-11-11 09:33
Jak zawsze w Polsce brak procedur. Jedni wypisują a innym się nie chce.
Ehhhh
2017-11-10 10:55
#live: wyraźnie napisałem że opieram się na zamieszczonym tutaj tekstem, nikogo nie oskarżam ani nie bronie, to tylko moja wypowiedź nawiązująca do tekstu tutaj a pisze ze ratownicy medyczni. Papierowego wydania jeszcze nie czytałem i nie osądzam żadnej ze stron. Pozdrawiam
live
2017-11-10 09:11
#Ehhhh: Lekarz był w załodze tej karetki co potwierdza zastępca dyrektora pogotowia w JG. Przeczytaj cały tekst w papierowym RTI to sie wszystkiego dowiesz. W internecie jest tylko fragment tekstu
Ehhhh
2017-11-09 21:59
Sytuacja przykra, ale niestety zakład pogrzebowy działał zgodnie z prawem gdyż nie mogą zabrać zwłok jak niżej pisze Łukasz bez karty zgonu. Taką może wystawić tylko lekarz (ratownik medyczny nie ma takich uprawnień), a z tekstu umieszczonego tutaj wynika iż lekarza nie było w załodze pogotowia. Smutne zdarzenie i zakład mógby się zachować inaczej ale wygrała biurokracja.
Ewelina
2017-11-09 16:56
To co się dzieje przeraża.. Ludzie co za Polska brudna.. Jeden głupi Papierek... Nie macie litości...
Łukasz
2017-11-09 09:39
Lekarz na miejscu powinien wystawić od ręki kartę zgonu (nie mylić z aktem zgonu). Na jej podstawie zakład pogrzebowy zabiera ciało. Inaczej nie ma prawa zabrać zwłok. Na słowo nikt nie będzie ryzykowal. Przykładem byla afera z ekshumacja jaka wykonalo anturium bez zgody sanepidu bo rodzina maja załatwić a nie załatwiła. Nie wiadomo co za papier zostawili medycy.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama