DO GÓRY
#reklama

Słabszy sezon


     
    Udostępnij

W weekend miesiąc temu stacje w Kamiennej Górze, Lubawce oraz w Mieroszowie czy Unisławiu Śląskim pożegnały sezonowe transgraniczne połączenia Kolei Dolnośląskich. Przyszedł czas na podsumowania. Te nie wypadają najlepiej dla linii na terenie powiatu kamiennogórskiego.

W roku 2018 na trasie Sędzisław – Trutnov – Sędzisław podróżowało 6 433 pasażerów. Z kolei 2017 na tym samym odcinku podróżowało łącznie 7 044 pasażerów. To spory spadek podróżnych. Od początku jednak tegoroczna realizacja kursów budziła wiele uwag. Po pierwsze w ramach porozumienia kursy realizowane były na czeskim taborze. Delikatnie mówiąc – odbiegał on standardem od tego, do czego przyzwyczaili się pasażerowie nawet starszych modeli szynobusów KD. Wysłużony motorak z Czech to jednak nie to samo. Poważnym utrudnieniem, które odstraszało klientów, było też zastosowanie przesiadek – komunikacji zastępczej na trasie Sędzisław – Kamienna Góra. Wielu podróżnych ignorowało podstawiony autobus, a niektórzy nawet o nim nie wiedzieli.

Zupełnie inaczej prezentuje się premierowa linia do Mezimesti i Adspachu z Wałbrzycha (przez Boguszów-Gorce Wschód), która pojawiła się w rozkładzie dopiero w minionym sezonie (po kilkunastu latach przerwy). Tam podróżni dopisali. Na trasie jednego dnia kursowały 3 pary pociągów od Wałbrzycha i 1 para od Wrocławia. W pojazdach ze stolicy województwa do Wałbrzycha podróżowało 20 618 podróżnych. 17 785 osób podróżowało na odcinku transgranicznym Wałbrzych Główny – Mezimesti/Adrspach – Wałbrzych Główny.
Red.

Czytaj również

#reklama
Kino za Rogiem w Krzeszowie - październik 2018 r.
Repertuar Kina za Rogiem przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra.
#KULTURA
0
Coś tu śmierdzi
Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Czarnym Borze mieszkańcy dopytywali wójta o uciążliwy smród, który unosi się nad wsią od kilku tygodni.
#AKTUALNOŚCI
0
Bez prądu (3 października)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Kino za Rogiem "Ziemowit" Bolków – październik 2018 r.
Kino w Gminno-Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie zaprasza.
#KULTURA
0

Komentarze

kaśś
2018-10-05 19:10
Dokładnie. Nawet jeśli pojechało się komunikacją zastępczą do Sędzisławia to nic, gorzej że stamtąd nie było za bardzo możliwości przesiadki w stronę JG i Wro. W ogóle godziny tych pociągów kiepskie.
Kiełbasaw wyborcza
2018-10-04 20:22
Poprawny link:
http://www.umwd.dolnyslask.pl/urzad/aktualnosci/single-view/artykul/samorzad-che-przejac-linie-kolejowe-od-pkp/
Kiełbasa wyborcza
2018-10-04 20:21
Ciekawa informacja pojawiła się na stronie Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska. Otóż UMWD zapowiada przejęcie ponad 20 linii kolejowych i przywrócenie połączeń kolejowych m.in. do Krzeszowa i Chełmska Śląskiego. Ciekawe czy Wójt Gminy Wiejskiej Kamienna Góra będzie zmuszony do demontażu ścieżki rowerowej i odbudowy na swoim odcinku linii kolejowej nr 330 Kamienna Góra - Krzeszów
rti24.pl/aktualnosci/slabszy-sezon/14932
Kolejarz
2018-10-01 19:36
Samo skrócenie pociągów do Sędzisławia nie spowodowałoby aż takiego spadku, gdyby nie komunikacja zastępcza na odcinku Kamienna Góra - Sędzisław. Dodatkowo bardzo słaba promocja połączeń do Trutnova (o połączeniach do Skalnego Miasta było słychać wszędzie, w radiu, w TVP Wrocław, na dworcach) także zrobiła swoje. Koleje Dolnośląskie wprowadziły także dodatkowy chaos informacyjny związany z komunikacją zastępczą (rozkłady jazdy bez informacji o KKA) jak również nie potrafiły zapewnić skomunikowania ostatniego pociągu z Trutnova z pociągiem w kierunku Wrocławia (lipiec/sierpień). Lista uwag i zastrzeżeń do Kolei Dolnośląskich jest długa, można by rozbudowany artykuł na ten temat napisać. Ciekawe skąd wzięła się liczba 6433, skoro członek zarządu województwa Pan Jerzy Michalak w swoich propagandowych wrzutach podawał wartość około trzech tysięcy podróżnych na trasie do Trutnova?
Patryk
2018-10-01 10:01
Powód dla którego spadło zainteresowanie jest bardzo oczywisty skrócenie trasy jedynie do Sędzisławia- pasażerowie preferują połączenia bezpośrednie ... A tutaj po pierwsze nie był jakoś idealnie skomunikowany a ponadto na odcinku Sędzisław- Kamienna Góra komunikacja zastępcza te utrudnienia zdecydowanie zniechęcały potencjalnych pasażerów.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama