DO GÓRY

Skandal z promocją


     
    Udostępnij

Kamiennogórska atrakcja w ogniu krytyki.

Marketing Arado zaczyna mocno przypominać desperackie próby zwrócenia na siebie uwagi. Przybywa oburzonych tym, że trasa powstała w miejscu, które związane jest z tragiczną historią – wojną, niewolnictwem i śmiercią. Co zatem robią tam lansowane na portalach plotkarskich kontrowersyjne celebrytki oraz kolejna zabawa halloweenowa?
– Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że „pękły hamulce”. Jak takie rzeczy mogą się dziać w miejscach kaźni? Dziwi mnie brak reakcji władz gmin, starostw, muzeum Gross-Rosen i IPN. W efekcie mamy „jazdę bez trzymanki” – komentuje Piotr Lewandowski, prezes zarządu Fundacji Thesaurus, która wzięła sobie za cel poinformowanie odpowiednich instytucji o poczynaniach kamiennogórskiego Arado.

Więcej w RTI.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
100-lecie praw wyborczych kobiet
11 listopada minie 100 lat odkąd cieszymy się wolną niepodległą Ojczyzną. W przededniu tej wspaniałej rocznicy warto pamiętać o jeszcze jednej szalenie ważnej dacie, kiedy Polki uzyskały prawa wyborcze.
#RÓŻNE
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (2-4 listopada)
Masz dużo wolnego czasu? Zobacz, jakie atrakcje czekają na ciebie w najbliższych dniach.
#KULTURA
0
Na co do kina? (2-9 listopada)
Nasz poradnik kinomana.
#KULTURA
0
W niedzielę 2. tura
W Lubawce i Kamiennej Górze potrzebna wyborcza dogrywka.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Karolcia
2018-11-07 18:44
Miasto zarabia , Arado a miszkancy ul. Parkowej Żyć spokojnie nie mogą...
Kaśka
2018-11-07 18:37
Robią co chcą miejsce śmiechu sobie stworzyli. Władze miasta nic nie reagują . Co do tego strasznie uciązliwi dla sąsiadów nic nie liczą się z nimi . Strzelanie z karabinów w dzień i późnym wieczorem. Przestraszone małe dzieci i zwierzęta które tam mieszkają. Obsługa Zeczywiscie nadaje się do przedszkola. .Porażka od samego początku. ...
Anna
2018-11-04 22:38
A już myślałam, że tylko mnie to razi. Tragedia na tragedii ludzkiej...
Heh.
2018-11-04 04:32
Nie ma się do czego przyczepić, to się przyczepą do czegokolwiek.. taki polski standard.
Historyk
2018-11-03 14:12
Tak się dzieje jak daję się obiekt pod kierownictwo "dzieci", które nie mają bladego pojęcia o głębszej historii miasta i miejsca oraz myślą, że podziemia to ich plansza do gry ze scenami SF prawie jak w grze Wolfenstein.
Małgorzata
2018-11-03 12:29
Ale o co sie tu czepiać? Były "celebrytki" no i co z tego? Pragne zaznaczyć że nie były tylko w Arado. Nie widze tez nic złego w tym że Arado organizuje coś takiego jak Halloweenowy spektakl. Miasto nie ma do tego problemu ponieważ im bardziej Arado jest promowane tym zarabia wiecej a im zarabia wiecej tym wiecej pieniedzy dostaje również miasto. Widzę że znowu ktoś próbuje czepiać się na siłę albo serio ma problem z halloween...
Mardyl
2018-11-03 12:17
A gdzie bylo Muzeum Gross-Rosen i IPN.i te cały prezes zarządu Fundacji Thesaurus ? Jak trzeba było to odgruzować i odbudować żeby można było oddać do użytku . Nie było to nigdy miejsce kaźni tylko miejsce pracy przymusowej , z tego co ja czytałem to więźniowie w Kamienno górskich podziemiach dostawali minimalne wynagrodzenie , fakt groszowe sprawy ale jednak . Najlepiej siedzieć w cieplutkim fotelu gdzieś w metropolii brać gruby hajs i zrzędzić !!!
Jakub
2018-11-03 11:39
W pełni się zgadzam. Uważam, że podziemia wpadły w ręce nieodpowiednich ludzi i zamiast spełniać swoją misję upamiętniająca, wykorzystywane są do zapewnienia ludziom tandetnej rozrywki tylko po to, żeby zarobić więcej kasy. Wiadomo, że przeciętny Kowalski chętniej poczyta o zabawie halloweenowej lub o wizycie w podziemiach "kontrowersyjnych" celebrytek, niż o tym z jak tragicznymi wydarzeniami to miejsce ma związek. Co najsmutniejsze, brak jakichkolwiek reakcji władz, czyli pełna zgoda - miasto pozwala na to, żeby historię i tragizm tego miejsca zamieść pod dywan a na wierzch wystawić żenujące chwyty marketingowe. Aktualnie z Arado większości Polaków kojarzy się "tajne laboratorium Hitlera", siostry Godlewskie i przebieranki na halloween, a prawdziwa historia tego miejsca mimo że szalenie ciekawa i dobrze przekazana mogłaby również zachęcić do odwiedzin masę ludzi, jest podawana niestety wybiórczo. Nie zapominajmy o naszej historii. Trzymam kciuki za fundację.
Fanka
2018-11-03 10:07
Jakoś podziemia zamku Książ też zostały wybudowane rękę mi więźniów grossrosen, a co ich "halloweenów" nikt sie nie czepia ?