DO GÓRY
#reklama

Serial z przetargami


     
    Udostępnij

Dla wielu osób nie będzie to chyba zaskoczeniem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad znów wydłużyła termin składania ofert na zaprojektowanie i wykonanie S3 na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Od miesięcy decyzja rządu o budowie ostatniego odcina strategicznej drogi pozostaje w zasadzie pod znakiem zapytania w związku z przedłużającą się procedurą przetargową. W październiku GDDKiA już po raz 4 przesunęła termin składania ofert na dwa zadania związane z dokończeniem S3 na terenie Polski. Przypomnijmy, że początkowo urząd zajmujący się zarządzaniem i budową dróg w imieniu ministra zapowiedział termin zakończenia postępowania na koniec lipca. Jeszcze latem okazało się, że ten czas był dla potencjalnych wykonawców za krótki. Najpierw GDDKiA przedłużyła termin na sierpień, potem na wrzesień, w końcu na październik, a teraz na połowę listopada.
Termin składania ofert dla zadania Kamienna Góra Północ do granicy państwa wyznaczony został na 10 listopada. Z kolei do 15 listopada GDDKiA czekać będzie na oferty dla zadania od węzła Bolków do węzła Kamienna Góra Północ. Ten odcinek jest kilometr dłuższy oraz ma składać się m.in. z rekordowo długich tuneli w okolicy Starych Bogaczowic.
Zmiana terminów – jak zaznacza Generalna Dyrekcja – nastąpiła na wniosek wykonawców zainteresowanych inwestycją oraz dużą ilością zapytań.
RG

Czytaj również

#reklama
Bez prądu (23 października)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Dwa lata ukrywał się przed sądami i prokuraturami
27-letni mieszkaniec Czarnego Boru był poszukiwany przez sądy z Wałbrzycha i Zielonej Góry oraz prokuratury z Legnicy i Kamiennej Góry. Udało się go złapać w Kamiennej Górze.
#AKTUALNOŚCI
1
Idzie zima, a węgla nie ma (+ sonda RTI)
– Tak źle jak teraz, nie było nigdy – mówi Renata Płońska, szefowa firmy Rupex2, od 20 lat autoryzowanego sprzedawcy węgla w naszym regionie. – Zwykle na składzie mieliśmy 2-3 tysiące ton, teraz od wielu miesięcy ledwie 400.
#AKTUALNOŚCI
1
Jak? Gdzie? Kiedy? (20-22 października)
Jakie atrakcje czekają na nas w nadchodzący weekend?
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama