DO GÓRY
#reklama

Są rozkłady! (pociągiem do Czech przez Kamienną Górę, Lubawkę i Mieroszów od 28 kwietnia)


     
    Udostępnij

Koleje Dolnośląskie wreszcie podały na swojej stronie rozkłady jazdy pociągów sezonowych do Czech (zarówno tych przez Kamienną Górę i Lubawkę, jak i nowości przez Mieroszów). Potwierdziło się to, o czym pisaliśmy. Na odcinku Kamienna Góra – Sędzisław do odwołania będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa.

Od dłuższego czasu wokół transgranicznych połączeń było sporo zamieszania. Koleje Dolnośląskie ociągały się z publikacją rozkładów jazdy. Uruchomienie połączenia na obu trasach jest zaplanowane na 28 kwietnia. Niedawno pojawiły się rozkłady papierowe na peronach. Przewoźnik dopiero co opublikował też internetowe wersje (zawierające godziny odjazdów z wszystkich przystanków oraz skomunikowanie kursów z pociągami do Wrocławia).

Warto dodać, że rozkład jest ważny do 9 czerwca. Pociągi będą kursować nie tylko w weekendy, ale i w święta, w tym w nadchodzącą majówkę.

Z rozkładami można zapoznać się na stronie KD:
»Wrocław Główny - Wałbrzych Główny - Meziměstí - Adršpach
»Trutnov hlavní nádraží - Kamienna Góra - Sędzisław - Jelenia Góra / Wrocław Główny

»UWAGA: zmiana rozkładów od 10 czerwca!
red.

Czytaj również

#reklama
Prezes kontra prezes
Wadliwe zwolnienia to u nas plaga. Iwona Krawczyk, była prezes zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kamiennej Górze, wygrała z obecnym zarządem strefy. Chodzi o niezgodne z prawem, zdaniem sądu, jej zwolnienie w 2016 roku.
#AKTUALNOŚCI
3
Szukamy dziennikarzy!
Lubisz pisać? Chcesz się sprawdzić w zawodzie dziennikarza? Zapraszamy na rozmowę!
#RÓŻNE
0
Muzyka prosto z gór
Nie tylko ośrodki kultury dostarczają artystycznych doznań.
#KULTURA
0
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 16/2018 (905)?
#RÓŻNE
0

Komentarze

dyspozytor
2018-04-23 15:47
@Kolejarz - a co mają promować? Kolejny przykład swojej nieudolności i arogancji? Dalej odmawiają odpowiedzi na pytania dziennikarzy odnośnie tego połączenia? Pan prezes ma już nową zabawkę - pociągi do Adrszpachu i za jej pomocą teraz intensywnie promuje się w mediach. A to że prawie zaorał połączenie do Trutnova które rozkręcili jego poprzednicy i które dobrze funkcjonowało przez okrągłe 10 lat chwały mu nie przynosi. A jak spadnie teraz frekwencja to bardzo możliwe, że w ogóle je zlikwiduje pod pretekstem braku pasażerów.
Kolejarz
2018-04-23 06:42
Na branżowym portalu kolejowym pojawiła się już informacja o połączeniu do Czech:http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/koleja-na-weekend-do-czech-pojawily-sie-nowe-polaczenia-86701.html

Natomiast przewoźnik - spółka Koleje Dolnośląskie w ogóle nie promuje połączenia na Facebooku . O podejściu władz spółki do mieszkańców Kamiennej Góry i okolic może świadczyć sposób zawieszenia małej karteczki informującej o komunikacji zastępczej na odcinku Kamienna Góra - Sędzisław - Kamienna Góra. Jest ona przyklejona do zdewastowanego plakatu (z ubiegłego roku), w miejscu gdzie pewnie nikt jej nie zauważy. A można było się dogadać z PKP PLK i informację o autobusach zastępczych dać w gablotce z rozkładem jazdy, która stoi na peronie.
Stanisław
2018-04-21 14:45
Czyli potwierdziły się niektóre wcześniejsze opinie, że szynobus z Trutnova poszedł na Adrspach, a połączenie do Trutnova jest przez KD stopniowo wygaszane. Koleje Dolnośląskie to jest spółka absurdów a jej prezes ma dwie lewe ręce. Miały być codzienne pociągi do Lubawki a skończyło się na tym, że nawet sezonowe pociągi do Trutnova zostały rozwalone. Żenada - tak można określić tę spółkę.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama