DO GÓRY
#reklama

Są dodatkowe pieniądze na wieżę


     
    Udostępnij

Kilka dni temu informowaliśmy, że po raz kolejny w przetargu na budowę wieży widokowej na Trójgarbie w Czarnym Borze zgłoszone oferty znacznie przekraczały limit środków zarezerwowanych przez samorząd na inwestycję. Gmina ogłosiła jednak, że udało jej się zdobyć dodatkowe fundusze.

To ważny zwrot w sprawie przeciągającej się procedury. Przypomnijmy, że pod koniec maja Czarny Bór zakończył nabór ofert w przetargu na wybudowanie wieży widokowej na wzniesieniu Trójgarb, które stanowi widowiskowy masyw na granicy trzech gmin. Było to już trzecie postępowanie przetargowa w ciągu pół roku. Poprzednie zostały unieważnione. Oferty, które zostały w nich złożone, były za drogie. Tym razem do przetargu stanęły 2 konsorcja oraz jedna firma. Okazuje się, że wszystkie 3 oferty kolejny raz znacznie przekraczają limit finansowy gminy na to zadanie. Samorząd zamierza przeznaczyć na wzniesienie wieży 975 tys. zł. Tymczasem najtańsza propozycja to aż 1,79 mln zł. Najdroższa przekracza 2 mln zł. Władze znalazły jednak wyjście z patowej sytuacji. 30 maja w Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej wójt Adam Górecki oraz skarbnik Paweł Twardowski podpisali aneks do umowy zwiększający środki na realizację projektu. Opiewa on na kwotę 500 000 zł.
red. wsp. wizualizacja (BIP gminy Czarny Bór)

Czytaj również

#reklama
Niedziela w Teatrze Lalek
W najbliższą niedzielę (10 czerwca) o godzinie 12:30 Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na spektakl CHODŹ NA SŁÓWKO w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.
#KULTURA
0
Zacięta rywalizacja
W sobotę, 2 czerwca w Pisarzowicach rozegrano Dzień Dziecka z badmintonem - Babolat Junior Cup. W turnieju uczestniczyło 40 młodych adeptów badmintona z Dolnego Śląska.
#SPORT
0
Dyżury radnych - czerwiec 2018 r.
Radni czekają na mieszkańców.
#RÓŻNE
0
Festiwal Sztuki i Rzemiosła Targira-art. - już w najbliższy weekend
Zbliża się kolejna, już ósma edycja Festiwalu Sztuki i Rzemiosła Targira-art., która w tym roku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca, jak zwykle w Świebodzicach - mieście Gustava Beckera. Niewątpliwie największym wydarzeniem tegorocznej edycji będzie wielka gala współczesnego malarstwa polskiego, której wystawa główna poświęcona będzie twórczości Tomasza Alena Kopery, ale przedstawione zostaną również prace Jarosława Jaśnikowskiego, Krzysztofa Heksela i Anny Borcz.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama