DO GÓRY
#reklama

S3 – coraz więcej odrzuconych


     
    Udostępnij

Niedawno informowaliśmy, że Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad wciąż pracuje nad przetargami na budowę dwóch ostatnich, przebiegających przez nasz powiat, odcinków S3. Rzeczniczka inwestora tłumaczyła, że prowadzona jest drobiazgowa kontrola ofert. Właśnie ukazały się jej efekty. Jednak nie jest to ogłoszenie wyników, a kolejna lista wykluczonych z postępowania.

11 maja GDDKiA opublikowała w obu przetargach listę ofert wykluczonych z postępowań. To już drugie takie ogłoszenie. W lutym i w marcu również poznaliśmy firmy, które z różnych przyczyn proceduralnych nie będą brane pod uwagę. Tym razem posypały się kolejne wykluczenia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad skreśliła z postępowania firmy, które wykazały się m.in. „lekkomyślnością i niedbalstwem”. Tak rządowa instytucja nazywa przekazywanie informacji wprowadzających w błąd. W przypadku przetargu dotyczącego trasy od Kamiennej Góry do Lubawki w maju wykluczone zostały oferty 3 podmiotów. W lutym taki los spotkał aż 9. Przypomnijmy, że komunikat z otwarcia ofert z listopada ubiegłego roku wymieniał 17 chętnych do budowy odcinka. W grze pozostało 5 ofert, z czego 3 mieszczą się w limicie finansowym.
Z kolei z przetargu na trasę z Bolkowa do Kamiennej Góry GDDKiA wykluczyła obecnie aż 6 ofert, w marcu 4. Chętnych było 12, zostały więc tylko propozycje dwóch konsorcjów: polsko-austriackiego i polsko-czeskiego. Ich oferty są cenowo zbliżone i poniżej progu.
Red.

Czytaj również

#reklama
Niedziela z królewną
Centrum Kultury w Kamiennej Górze zaprasza na kolejny familijny wieczór z teatrem. W Sali Witrażowej ratusza znów zawita teatr Herbi z Leszna.
#KULTURA
0
W gościnę z narkotykami
Policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali 18 maja 33-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna przebywał w jednym z mieszkań w naszym mieście. Okazało się, że miał narkotyki ukryte w odzieży.
#AKTUALNOŚCI
0
Policja zaprasza
W kamiennogórskiej komendzie policji odbędzie się Dzień Otwarty. Będzie się można dowiedzieć, jakie wymagania musi spełnić kandydat do służby, jakie trzeba mieć umiejętności i predyspozycje by zostać policjantem czy jak wygląda sama służba.
#RÓŻNE
0
Trzecia przymiarka do budowy wieży
Po 25 maja poznamy oferty w przetargu na budowę wieży na Trójgarbie. To już trzecie postępowanie ogłoszone przez gminę Czarny Bór na to zadanie. Jeżeli tym razem uda się wyłonić wykonawcę, turyści wejdą na punkt widokowy w październiku bieżącego roku.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Poinformowany
2018-05-25 09:37
Ceny materiałów idą w górę i podane ceny wykonania poszczególnych odcinków nie zamkną się w podanych kwotach oferentów. O to właśnie chodzi Gddkia, przeciągnąć maksymalnie procedurę wyłonienia wykonawcy ( oferenci sami zrezygnują ponieważ nie będą w stanie wykonać pracy za oferowane ceny, nie będzie to po prostu opłacalne ) lub po prostu upłynie czas wyboru wykonawcy. Tutaj nie chodzi o wybudowanie tylko sztuczne podtrzymywanie przetargu, " że niby coś się dzieje " . Powód ? Brak funduszy na nasz odcinek S3.
Dziękuję za uwagę.
Pan Cogito
2018-05-23 16:48
Nie, po prostu GDDKiA poszła po rozum do głowy i chce uniknąć powtórki z rozrywki, gdzie wygrywały nierealne oferty, a potem były bankructwa.
Poinformowany
2018-05-23 11:54
Niestety ale plan jest taki, aby procedurę przetargową przeciągnąć jak najdłużej się da. W efekcie ofernci zrezygnują sami lub też upłynie czas na wybór wykonawcy i przetarg będzie do ponownego ogłoszenia. Taka praktyka Gddkia, nie tylko na DolnymŚ ale również w Pomorskiem nad budową s6.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama