DO GÓRY
#reklama

Rusza operacja „wielka rura”


     
    Udostępnij

Mieszkańcy od lat czekali na te roboty. Nie widząc szans na ich początek, wielu decydowało się na budowę przydomowych szamb. Niestety, byli też tacy, co ścieki puszczali do rzek. Nadchodzi jednak kres tych złych praktyk. Roboty przy tzw. wielkiej rurze w trzech miejscowościach mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

By móc je wykonać, samorząd Marciszowa wystarał się o unijne środki. Jak na niewielką gminę urzędnikom udało się wywalczyć ogromne pieniądze. Szacowaną na około 18 mln zł inwestycję w 75 procentach dofinansuje Unia. Za te pieniądze zostanie zrealizowany trzeci etap kanalizowania trzech miejscowości. 19 kilometrów rur zostanie poprowadzonych przez Wieściszowice (od sołtysa w dół wsi), Ciechanowice (od skrzyżowania na Wieściszowice w stronę Marciszowa) oraz Marciszów (ulice Spółdzielczą i Nadrzeczną aż po wodociągi).

Więcej o tym w aktualnym RTI
EK

Czytaj również

#reklama
Kubielewicz najlepsza
29 lipca nad zalewem w Grzędach w Czarnym Borze odbyły się już XIV zawody triatlonu w wydaniu amatorskim. Na starcie stanęło 20 śmiałków w tym 6 kobiet. Pierwsze miejsce w gronie pań zajęła kamiennogórzanka Zenobia Kubielewicz (na zdjęciu), natomiast wśród zawodników Marek Henczka.
#SPORT
0
Trzy medalowe duety
Doskonale w Akademickich Mistrzostwach Europy – EUSA Split 2017 spisały się polskie duety, które przywiozły trzy komplety medali. Dwa wywalczyły dziewczyna, a jeden mężczyźni. Wysokie 8. miejsce w parze z Justyną Mróz zdobyła kamiennogórzanka Aleksandra Druciak (na zdjęciu).
#SPORT
0
Autem w latarnię
W czwartek 3 sierpnia na drodze prowadzącej do Sędzisławia doszło do wypadku.
#AKTUALNOŚCI
1
Do jednej bramki (galeria)
Wczoraj (2 sierpnia) na pojedynek kontrolny do Wałbrzycha wybrali się futboliści kamiennogórskiej Olimpii. Gospodarze przewyższali nasz zespół w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła i wygrali przekonywująco 5:0 (3:0). W przeciwnych drużynach zagrali bracia – Kamil i Bartosz Młodzińscy.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama