DO GÓRY
#reklama

Rozmowy w toku


     
    Udostępnij

Jest jeszcze cień szansy na połączenie obu kamiennogórskich szpitali. Taki wniosek nasuwa się po spotkaniu, jakie odbyło się w środę 14 czerwca w DCR.

Duża grupa pracowników tego szpitala czekała na opinię starosty Jarosława Gęborysa w tej sprawie. Dowiedziała się od niego, że powiat ma jeden podstawowy warunek: musi zapewnić sobie kontrolę nad nową jednostką. Sposób na to, jak to zrobić, mają znaleźć prawnicy urzędu marszałkowskiego. Jak usłyszeli zebrani, jednym z takich sposobów ma być możliwość funkcjonowania obu szpitali razem, a jednak osobno. Jako dwóch oddziałów, nad którymi kontrolę sprawować będą oba samorządy: powiatowy i wojewódzki. Tej mglistej koncepcji (albo innej) mają nadać kształt prawnicy marszałka. Do poniedziałku 19 czerwca.
Ponieważ do tego czasu trzeba przedstawić w NFZ dokument o połączeniu szpitali, pracownicy DCR od kilku dni zabiegali o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady powiatu. Jak się okazało w środę, nie będzie ona potrzebna. Zdaniem Roberta Adacha z Departamentu Zdrowia i Promocji Urzędu Marszałkowskiego, na początek powinna wystarczyć uchwała intencyjna obu zarządów. Wrocław najpewniej taką przyjmie. Jak zachowa się zarząd powiatu, dowiemy się w poniedziałek.

Więcej o tym w RTI 22 czerwca
jc

Czytaj również

#reklama
Zmiany w parafii
Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski zatwierdził tegoroczny dekret o zmianach duchowieństwa w parafiach diecezji.
#RÓŻNE
1
ZUS radzi: potrzebujesz opiekunki do dziecka? zatrudnij nianię
Jeśli masz małe dziecko i potrzebujesz opiekunki, możesz ją zatrudnić bez zakładania własnej firmy. Wystarczy skorzystać z możliwości, jaką daje podpisanie z nianią umowy aktywizacyjnej. W tym przypadku zatrudniającym może być osoba fizyczna, a więc rodzic. Umowy aktywizacyjne znane są na rynku od 2011 roku. Dzięki nim zatrudniający, czyli rodzic nie musi płacić składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne za nianie, gdyż te są finansowane z budżetu państwa. To jest przyczyna popularności tego sposobu zatrudniania niani. Nie zawsze i nie z każdym jednak taką umowę można podpisać.
#RÓŻNE
0
Wójt postawił na swoim
Wszystkie OSP z gminy Czarny Bór podpisały umowy na dotacje.
#AKTUALNOŚCI
0
Muzyka na rynku
Partnerska, polsko-czeska impreza, zawita na kamiennogórskim pl. Wolności.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama