DO GÓRY
#reklama

Różaniec za miesiąc


     
    Udostępnij

Powiat kamiennogórski znalazł się na mapie akcji „Różaniec do granic” W trzech kościołach w granicznej gminie Lubawka będzie można modlić się 7 października.

Akcja odbędzie się w dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Różańcowej z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Organizatorzy zaplanowali, by cały kraj 7 października został otoczony różańcowymi stacjami. Do tego celu wyznaczony zostało ponad 300 świątyń w przygranicznych diecezjach od Bałtyku po Tatry. Na interaktywnej mapie www.rozaniecdogranic.pl można znaleźć informację o uczestnictwie 3 świątyń z powiatu kamiennogórskiego. To parafia Świętej Rodziny w Chełmsku, parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce i kościół filialny pw. św. Jadwigi w Opawie. Swój udział zgłosiło tam już ponad 100 osób. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie akcji.
pg/ foto: wolne media (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Dzień Sportu na Orliku
Kamiennogórski urząd zaprasza nad zalew na I edycję wydarzenia Dzień Sportu na Orliku.
#RÓŻNE
0
Dwa weekendy z dziedzictwem
Między innymi w: Ciechanowicach, Bolkowie, Bukowcu, Kowarach, Strudze, Wałbrzychu czy Świdnicy będzie można skorzystać z atrakcji w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku akcja obejmuje czasowo dwa weekendy: 9-10 oraz 16-17 września.
#RÓŻNE
0
Scena czeka!
Centrum Kultury poszukuje dzieci, które marzą o karierze aktorskiej.
#KULTURA
1
Rajd zamiast lekcji
W Lubawce we wtorek 5 września uczniowie nie mieli lekcji. Zamiast do klas poszli na integracyjny rajd wokół miasta. Jak się okazało, urzędnicy nie zdołali na czas uzyskać od nadzoru budowlanego zezwolenia na użytkowanie nowej części budynku szkoły. W obiekcie nie można było rozpocząć nauki, więc trzeba było improwizować z rajdem. – Ale o tym, że taki będzie, mało kto wiedział, bo na Librusie informacja pojawiła się wieczorem 4 września – mówi matka III-klasisty z Lubawki. – Dzień wcześniej po apelu na rozpoczęcie roku dzieci dostały przecież plan lekcji na wtorek.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama