DO GÓRY

Rowerem czy koleją?


     
    Udostępnij

Gmina wiejska Kamienna Góra w końcu wyłoniła wykonawcę odcinka ścieżki rowerowej. Drogi fizycznie jeszcze nie ma, a niektórzy już marzą o kolejnych. Też kosztem starej linii, tym razem do Ogorzelca. Tymczasem mieszkańcy tej wsi chcą, by kolejarze przywrócili tu ruch pociągów. To mogłoby ich wyrwać z sytuacji komunikacyjnego wykluczenia.

Do wsi tory idą i to wcale w niezłym stanie. To część odcinka do Kowar i Jeleniej Góry. Były nawet całkiem realne plany na uruchomienie linii pod potrzeby transportu kruszywa z kopalń w gminie. Na tym skorzystaliby też mieszkańcy ul. Towarowej w Kamiennej Górze. Można by zlikwidować tamtejszą uciążliwa stację przeładunkową. Jednym słowem wilk syty i owca cała. Ale jak zwykle trudno się dogadać stronom.

Więcej w RTI.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Kura, Toperz i Język Polski zapraszają do teatru!
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu w najbliższą sobotę (19 maja) o 17:00 zaprasza na ostatnią premierę tego sezonu. „Chodź na słówko”, czyli na wesoło o języku polskim, reżyseruje Jerzy Jan Połoński.
#KULTURA
0
Filharmonicy w sakralnej przestrzeni
Filharmonia Sudecka zaprasza na kolejny koncert.
#KULTURA
0
Park się zmienia
Trwają prace w zabytkowym parku przy ruinach Kreppelhofu w Kamiennej Górze. Nowe oblicze ma już Aleja Dębowa. To efekt zaleceń konserwatora.
#AKTUALNOŚCI
1
Utrudnienia w Krzeszowie – saperzy w akcji!
Siedmioosobowy zespół saperski na 3 dni zakwateruje się w zespole klasztornym w Krzeszowie, aby przeczesać teren. To efekt zdarzenia sprzed dwóch miesięcy, kiedy na terenie krzeszowskiego opactwa została znaleziona broń z czasów II wojny światowej.
#RÓŻNE
0

Komentarze

sąsiad
2018-05-19 07:45
Oj mieszkańcy Ogorzelca, coś z Waszym myśleniem nie tak. Obecnie wywożony urobek z kopalni i tak jest wywożony drogami, a byłby tylko na bardzo krótkim odcinku.
Proponuję wywalić tych co się dogadują na zbity pysk! A jeszcze wsadzić za kraty za umyślne działanie na szkodę nas wszystkich; to takie proste i skuteczne.
Kolejarz
2018-05-19 06:10
Nigdy nie było koncepcji, aby kruszywo ładować w Ogorzelcu. Jest to oczywiste jak weźmie się pod uwagę lokalizacje dawnej stacji Ogorzelec i kopalni. Działania prowadziły w kierunku uruchomienia miejsca załadunku w Szarocinie w pobliżu DW367, którą i tak codziennie jeżdżą ciężarówki. Dla mieszkańców Ogorzelca nie byłoby zmian, po za tym, że odtworzenie bocznicy do Szarocina znacznie zwiększyłoby szansę na powrót kolei pasażerskiej Jelenie Góra - Kowary - Kamienna Góra w dalszej perspektywie czasowej.
co?
2018-05-18 09:23
A teraz urobek jest wywożony sterowcem czy teleportowany? Pytam serio.
obecny mieszkaniec
2018-05-17 15:53
Nie ma na to przyzwolenia mieszkańców. Są to jedynie życzenia miłosników kolei i być może kopalni
Były mieszkaniec Ogorzelca.
2018-05-16 23:00
Nie sądzę żeby mieszkańcy Ogorzelca zgodzili się na to żeby na byłej stacji PKP uruchomiono rampę przeładunkową na wagony.Huk 24 na dobę w całej wsi zapewniony a tiry przez wieś od rana do wieczora miały by asfalt rozjeżdżać?

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama