DO GÓRY
#reklama

Rok płatnego parkowania


     
    Udostępnij

Strefa zainkasowała setki tysięcy złotych! Czy potrzebowała do tego kwietników?

Na początku lipca minął rok od wprowadzenia parkingowej rewolucji w Kamiennej Górze. W centrum miasta kierowcy muszą płacić za postój przy miejskich drogach i placach. Ta decyzja urzędu miasta wywołała emocje zanim weszła w życie. Wielu kierowców nadal zauważa absurdy towarzyszące działaniu strefy płatnego parkowania.
O sprawie nagłego kwietnikowego i barierkowego boomu w mieście pisaliśmy już w październiku ubiegłego roku. Tuż po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania zaczęły się masowo pojawiać metalowe gazony. Zwłaszcza tam, gdzie do tej pory można było wygodnie zaparkować, a nie sięgał tam wzrok kontrolerów parkingowych.
Tymczasem w ciągu 11 miesięcy działania (do końca maja) SPP przyniosła wpływy z opłat parkingowych w wysokości 323 210,61 zł. Część z tych pieniędzy zarobiła firma, która wygrała przetarg na operatora SPP.
RG

Czytaj również

#reklama
Koralowy Festiwal
Teatr im. C.K. Norwida zaprasza na niezwykły teatralny festiwal. Jelenia Góra przez cały weekend będzie żyła aktorskimi kreacjami ulicznych grup z Polski, Niemiec, Włoch czy Wielkiej Brytanii.
#KULTURA
0
Zatrzymany z tytoniem
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przewoził w aucie blisko 19 tys. sztuk papierosów bez akcyzy oraz 40 kg krajanki tytoniowej.
#AKTUALNOŚCI
0
Drezyną po Górach Sowich
W nadchodzący weekend odbędzie się 15. edycja zawodów drezynowych w Jugowicach koło Walimia.
#RÓŻNE
0
BACH, bach, aCH!
Festiwal Bachowski zawita w Kamiennej Górze. W Sali Witrażowej zagra skrzypek Robert Bachara, artysta rezydent Festiwalu Bachowskiego 2016.
#KULTURA
0

Komentarze

lolek
2017-07-20 06:28
Przez wprowadzenie płatnych stref parkowania każde podwórko jest rozjeżdżane żeby tylko nie płacić. Ciekawe kiedy naprawi miasto dziury, które kierowcy robią na podwórkach poza płatnymi miejscami parkowania
Pan Cogito
2017-07-19 23:48
Czyli na czysto wyjdzie ok. 200 000.Wiec tyle ile prawie rocznie zarabia burmistrz.
Więc po co on nam?
Sasza
2017-07-19 21:45
Tak tak odliczyć wszelkie koszty i dla urzędu wyniesie 5 zł
Marek
2017-07-19 10:37
Czyli się opłaciło.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama