DO GÓRY
#reklama

Rok pełen inwestycji


     
    Udostępnij

Gmina Czarny Bór przeznaczy ponad 20 milionów złotych na rozwój w 2018 roku.

Będzie to czas bardzo pracowity dla czarnoborskich samorządowców. Świadczy o tym skala inwestycji, jakie zaplanowano do realizacji. Dochody wyniosą 28 milionów 192 tysiące zł, a wydatki sięgną 40 milionów 887 tys. zł. Deficyt budżetowy w wysokości 12 milionów 469 tys. zł zostanie spłacony z kredytów i pożyczek oraz emisji papierów wartościowych.
W budżecie na 2018 rok gmina zabezpieczyła 22 miliony 563 tys. zł na rozwój. Sporą część stanowią planowane remonty dróg. Mowa m.in. o kontynuacji budowy obwodnicy Czarnego Boru, czyli przebudowie ulicy Głównej (blisko 4 miliony zł). Kolejnych remontów doczekają się również mieszkańcy ulicy Skalników. Na ten cel zarezerwowano ponad 750 tys. zł.

Więcej o tym w aktualnym RTI
PW

Czytaj również

#reklama
Groził nożem, zabrał kasę
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który jest podejrzany o rozbój. Zaatakował i okradł 39-latka w jego mieszkaniu.
#AKTUALNOŚCI
0
Potrzebny remont
Mieszkańcy Ciechanowic chcieliby, żeby na wiosnę samorząd postarał się o naprawę drogi we wsi. Chodzi o około 250 metrów trasy wiodącej do stacji kolejowej. – Droga jest bardzo zniszczona. Szczególnie zimą trudno się po niej poruszać – mówi Julian Polański (na zdjęciu), radny z Ciechanowic.
#AKTUALNOŚCI
1
Herbowa wieś
W Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbyła się premiera drugiego wydania książki pt. „Herbowa wieś Chełmsko Śląskie” autorstwa Jerzego Sarneckiego.
#AKTUALNOŚCI
0
Wilki żyją obok nas
Odciski wilczych łap znaleźli na śniegu w Błażejowie leśnicy z Nadleśnictwa Kamienna Góra. Na ślady tych drapieżników natrafili na oddalonej od zabudowań leśnej ścieżce. Leśnicy uważają, że w naszej najbliższej okolicy żyją obecnie co najmniej dwa wilki. Zwierzęta te stronią od człowieka, więc spotkania z nimi nie musimy się obawiać.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama