DO GÓRY

Rocznica niepodległości (GALERIA)


     
    Udostępnij

W całym kraju odbywały się dzisiaj imprezy z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Także w Kamiennej Górze mogliśmy sobie przypomnieć o tej ważnej dla Polaków dacie.

Na godzinę 15.00 zaprosiła kamiennogórzan dyrektor muzeum tkactwa Barbara Skoczylas-Stadnik. Uroczystość tam zorganizowaną rozpoczął hymn. Potem popis umiejętności dały dzieci z ogniska muzycznego. Solowy występ z wiązanką pieśni patriotycznych miała utalentowana Ola Majak. Przemysław Burchardt wygłosił wykład o życiu i dokonaniach generała Władysława Andersa. Na zakończenie zaśpiewał chór Olga, którego członkinie przygotowały także dla przybyłych smaczne ciasta.
Kilkadziesiąt osób przyszło także na imprezę zorganizowaną przez Centrum Kultury. O godzinie 16.00 w Sali Witrażowej ratusza zaczął się koncert muzyki poważnej i filmowej. Zagrało tam trio w składzie: Rafał Olszewski skrzypce, Maciej Miłoszewicz wiolonczela oraz Wiktor Wawrzkowicz piano. Muzycy z dolnośląskich filharmonii zaprezentowali utwory H. Wieniawskiego, W. Kilara i innych. Słuchaczom szczególnie przypadł do gustu walc z filmu „Noce i dnie”.
Obie imprezy trzeba uznać za udane. Szwankowały niestety nie po raz pierwszy w naszym mieście dwie rzeczy: informacja o obchodach, jak również niezgranie w czasie. Jeszcze w muzeum trwał wykład Burchardta, gdy zaczynał się koncert w ratuszu. Marek Dańczak, szef CK, wytłumaczył RTI, że muzycy z Fenomen Trio mieli zaplanowane inne występy jeszcze tego samego dnia. Nie mogli zagrać później. Wniosek? To dyrektor muzeum powinna zaprosić do siebie o godzinę wcześniej. Warto o tym pomyśleć za rok, przy obchodach okrągłej 100. rocznicy powrotu Polski na mapę Europy.
jc

Czytaj również

#reklama
Kamiennogórski ślad
W środę 15 listopada obchodzimy 155. lecie urodzin noblisty Gerharta Hauptmanna. Pisarz urodził się w Szczawnie-Zdroju, a dorosłe życie spędził w Jagniątkowie w Jeleniej Górze. Jest w biografii jego rodziny jednak również kamiennogórski akcent.
#RÓŻNE
0
Działkowcy z nagrodami
Dwóch działkowców z Kamiennej Góry może się pochwalić specjalnymi odznaczeniami z okazji 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce.
#AKTUALNOŚCI
0
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy A
Coraz bliżej rozstrzygnięć w rundzie jesiennej jeleniogórskiej klasy A. W 11. kolejce lider tabeli – Piast Bolków zagra Miłkowie z miejscowym Halniakiem i jest papierowym faworytem. Wicelider – Orzeł Mysłakowice podejmie na własnym boisku niżej notowanego rywala z Wlenia.
#SPORT
0
Organizacje z odpisem
Ministerstwo Finansów podsumowało tegoroczną akcję 1 procenta podatku dla organizacji pożytku publicznego. Ponad 13 milionów osób zdecydowało się przekazać łącznie ponad 660 milionów złotych podatku za ubiegły rok stowarzyszeniom i fundacjom. Sporo takich odpisów trafiło też do naszych lokalnych instytucji. Szczególną popularnością cieszyły się kluby sportowe.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama