DO GÓRY

Robią postępy


     
    Udostępnij

Drużyna DoSAN Wałbrzych, z aktywnym udziałem czarnoborzanina Michała Madalińskiego, startowała w Bydgoszczy w półfinałach indywidualnych MP kobiet i mężczyzn w showdown.

Przypomnijmy, że to sport stworzony dla osób z upośledzeniem wzroku, który przypomina grę cymbergaj. Jest dyscypliną o charakterze integracyjnym. W showdown mogą grać również osoby pełnosprawne – wówczas ich oczy zasłonięte są nieprzejrzystymi okularami. Drużyna DoSAN w składzie: Adam Wołczyński, Michał Madaliński, Weronika Wall, Paulina Nowak pierwszy raz uczestniczyła w tej rangi zawodach.
– Pierwszym przeciwnikiem, z jakim przyszło mi się zmierzyć w turnieju, był Adam Wołczyński. Mimo porażki 0-2 łatwo skóry nie sprzedałem – podsumowuje Michał Madaliński. – Rozegrałem też kilka zaciętych pojedynków z wyżej notowanymi przeciwnikami. Ostatecznie z dwoma zwycięstwami zająłem 15. miejsce.
Najlepiej w zespole poradził sobie wspomniany Adam Wołczyński, który po pasjonujących grach grupowych z 3 zwycięstwami awansował do ćwierćfinału. Ostatecznie turniej zakończył na 5. miejscu, gwarantującym udział w finałach MP.
– Turniej uważam za bardzo udany. Najważniejsze, że potrafimy wygrywać pojedyncze mecze i cieszyć się z gry – mówi Michał Madaliński, którego syn Karol podczas zawodów pomagał sędziować.
PW

Czytaj również

#reklama
Parafia remontuje
Zabytkowy, najstarszy kościół w Kamiennej Górze jest remontowany. Aktualnie roboty budowlane objęły wykonanie drenażu odwadniającego wokół murów świątyni. To ważny zabieg, który będzie chronił zabytek przed niszczącym wpływem wód opadowych.
#AKTUALNOŚCI
5
Niezwykła noc
Fundacja Europejska Perła Baroku zaprasza na V edycję Nocy Wszystkich Świętych.
#RÓŻNE
0
Zmiana czasu
Przypominamy, że w ten weekend zmieniamy czas z letniego na zimowy. Oznacza to, że w nocy z soboty na niedzielę (z 27 na 28 października) przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.
#RÓŻNE
0
Zadbajmy o zapomniane groby
To apel Fundacji Anna w Gostkowie. Organizacja ta z powodzeniem zajmuje się odnawianiem starego cmentarza ewangelickiego w tej wsi. Warto jednak pamiętać, że podobnych nekropolii jest więcej. Nadchodzący weekend może być okazją do zadbania o miejsca spoczynku dawnych mieszkańców regionu.
#RÓŻNE
0

Komentarze

ja
2018-10-29 07:52
Michał tak trzymaj!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama