DO GÓRY
#reklama

Rewolucja w śmieciach


     
    Udostępnij

Tak niektórzy określają nowe przepisy dotyczące gospodarki odpadami. Na wyrost. Zamiast rewolucji będzie zmiana. Do czarnych, zielonych i żółtych kubłów dojdą dwa inne: niebieski i brązowy.

Dotychczas przyzwyczailiśmy się do trzech: czarnego, do którego wędrowały odpady zmieszane, zielonego na szkło, żółtego na papier i plastik. Niedługo zmieni się kolorystyka i zmienić się muszą przyzwyczajenia mieszkańców. Osobno będą zbierane papier (do pojemnika w kolorze niebieskim) i odpady ulegające biodegradacji, czyli pochodzenia roślinnego, z pielęgnacji działek czy ogrodów (do pojemnika w kolorze brązowym). To w zasadzie koniec zmian.
– Pracujemy nad ich wdrożeniem, a o szczegółach będziemy na bieżąco informować mieszkańców – mówi Magdalena Bręśkiewicz (na zdjęciu), kierownik wydziału infrastruktury miejskiej i ochrony środowiska w kamiennogórskim urzędzie miasta.

Więcej o tym w aktualnym RTI
jc

Czytaj również

#reklama
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI:
#AKTUALNOŚCI
0
Festiwal nad zalewem
W przedostatni weekend wakacji (19-20 sierpnia) w Kamiennej Górze odbędzie się polsko-czeski festiwal „Muzyka bez granic”.
#AKTUALNOŚCI
0
Zestaw par Pucharu Polski
Na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek IV ligi i jeleniogórskiej klasy okręgowej odbędą się mecze pucharowe – pierwszej rundy JOZPN. Niektóre kluby zmieniły termin spotkań. Jeden mecz już został rozegrany. Niżej prezentujemy zestaw par:
#SPORT
0
Nie chcemy nikogo innego!
W poniedziałek 7 sierpnia w szkole w Lubawce spotkali się przedstawiciele rady rodziców z burmistrz Ewą Kocembą i pracownicą urzędu Dorotą Trojan. Rodzice chcieli dowiedzieć się, dlaczego burmistrz nie skorzystała ze swego prawa i mimo nierozstrzygniętego konkursu nie powołała dotychczasowej szefowej placówki na kolejną kadencję.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Patrz
2017-08-11 13:34
Jaka segregacja ? Dookoła widać wielkie udawanie - tylko nieliczni segregują - to widać, gdy mieszkańcy wyrzucają śmieci - głównie do czarnych pojemników - lenistwo (a z pewnością płacą za odpady segregowane). To widać w środku miasta - 200 m od Urzędu. Ktoś sprawdza czy deklaracja jest zgodna z tym, co się wyrzuca ? Nie wierzę, że w KG jest tylu majętnych, których stać na wyższe opłaty za niesegregowanie śmieci...Wszyscy widzą - nikt nie reaguje...

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama