DO GÓRY
#reklama

Remont na raty


     
    Udostępnij

Po ponad roku od wyłonienia pierwszego wykonawcy miasto znów ogłosiło wyniki przetargu na remont Centrum Kultury. Wykona go znana firma Rokom. Co ciekawe, choć wartość robót opiewa na bez mała 13 000 000 zł, wykona zaledwie część planowanych inwestycji!

Przypomnijmy, że w czerwcu miasto ogłosiło kolejny przetarg na remont gmachu CK przy ul. Kościuszki. Poprzedni zakończył się unieważnieniem, bo jedyny oferent zażądał ponad 22 miliony złotych! Urząd odrzucił tę ofertę. 8 czerwca pojawiło się nowe ogłoszenie. Jak już pisaliśmy na naszych łamach, dość zaskakujące. Pierwsze, co rzuciło się w oczy od razu, to krótszy termin realizacji. Wykonawca będzie miał czas do końca maja 2019 roku, a nie do końca 2019 roku, jak było w poprzednim przetargu. Nie bierze się to z niczego. Z krótkiego opisu zamówienia, które streszcza przedmiar robót, zniknęły bardzo ważne punkty – praktycznie połowa zaplanowanego na wstępie zakresu!

Więcej w RTI!
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Na co do kina? (6 – 12 lipca)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego przewodnika dla kinomana.
#KULTURA
0
Kulturalny rozkład jazdy RTI – lipiec 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Wypoczynek nad wodą
Gdzie w regionie szukać ochłody?
#AKTUALNOŚCI
0
Bez prądu (9 - 11 lipca)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0

Komentarze

JOLA
2018-07-09 22:16
Prosta sprawa Firma Rokom wyceniła 60% robót na 13 mln a reszta 10 mln na teraz za rok będzie 12 mln do tego wyposażenie z 3 mln plus 3 stracone i robi się kwota.Jak dla mnie to powinno się postępować zgodnie ze sztuką budowania a nie pod dotacje.Ale wybory tuż tuż wiec jak pisał wyżej oblepi się budę a środek zostanie bo kto to zrobi skoro teraz nie ma chętnych.
Vancover
2018-07-09 17:50
Do Tom'a, kogo ma karać? Swoich? Pracowników no coś ty...
Tom
2018-07-09 07:25
Czy ktoś poniesie konsekwencje? za złe przygotowanie i określenie błędnego zakresu robót, przez co termin zakończenia prac wydłuża się do nie wiadomo kiedy nie wspominając o wzroście kosztów
Dd22
2018-07-08 16:41
Drugi pretarg też wygra rokom?
Yy
2018-07-08 14:52
Czyli łatwo licząc pójdzie 17 bañiek(4 już poszło do poprzedniego wykonawcy) na opacykowanie z zewnątrz trupa zgniłego i zagrzybialego w środku. Moim skromnym zdaniem remont powinien zaczynać się od wzmocnienia konstrukcji (co się później okaże nie tylko stropów), odwodnienia i osuszenia całego budynku, a także odgrzybiania i remontu, a dopiero potem pacykowanie z zewnątrz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama