DO GÓRY
#reklama

Rekordowo niskie


     
    Udostępnij

Powiatowy Urząd Pracy w Kamiennej Górze odnotował rekordowo niską stopę bezrobocia w powiecie kamienogórskim. Osiągnęła ona 8,8 proc. – najmniej w historii.

– Statystyki mówią same za siebie. Na koniec maja stopa bezrobocia w naszym powiecie wyniosła 8,8 proc. – mówi Teresa Ceremuga, szefowa PUP w Kamiennej Górze. – Na Dolnym Śląsku było to 6,6 proc., a w kraju 7,4 proc.
Z końcem czerwca w naszym urzędzie pracy zarejestrowanych było 1084 bezrobotnych. To o 352 mniej niż w ubiegłym roku. Zaledwie 105 bezrobotnych to osoby do 25. roku życia. Osób bez pracy przed „30” było 211. Długotrwale bezrobotni stanowią w urzędowych statystykach aż 48,2 proc. zarejestrowanych. Rok temu było to 49,9 proc. Przeważająca liczba zarejestrowanych w PUP (82,4 proc.) nie ma prawa do zasiłku. Ci, którzy w przyszłym roku się zarejestrują i nabędą prawo do zasiłku, będą go otrzymywać przez pół roku.

Więcej w najnowszym wydaniu RTI
PG/ zdjęcie ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Pociąg i basta!
Bronią kolei do upadłego. Walczą o powrót komunikacji szynowej do Kamiennej Góry i Lubawki. Podpiszesz ich petycję?
#AKTUALNOŚCI
7
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 21-23 lipca)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Ekipa Rzeszuta wygrała
W niemieckim Mechtersheim w ostatnią niedzielę 16 lipca rozegrano turniej piłki nożnej Eichbaum Cup 2017. W stawce 6 ekip najlepszym zespołem okazał się TSG Pfeddersheim w składzie z urodzonym w Kamiennej Górze- Bartoszem Rzeszutem (na zdjęciu), wychowankiem Olimpii.
#SPORT
0
Więcej na zabytki?
Są efekty protestów organizacji społecznych, o których pisaliśmy na naszych łamach. Wojewoda ogłosił, że podjął decyzję o dwukrotnym zwiększeniu środków na ochronę i konserwację zabytków na Dolnym Śląsku.
#KULTURA
0

Komentarze

Anonim
2017-07-23 12:18
Rekordowo niskie?? Haha ;) wszyscy młodzi wyjechali za granicę za lepszymi pieniędzmi. Sam jestem jeszcze młody pracuje za granicą i jest tutaj masa młodych Polaków mimo tego zo do polski jest ponad 1000KM.
Natasza
2017-07-22 13:10
W pażdzierniku pup będzie rejestrował się sam na bezrobocie jak odejdą bezrobotni na emerytury
statystyki mówią i kłamią
2017-07-22 12:41
Niskie bezrobocie to fikcja. O tym już pani szefowa zapomniała wspomnieć.
http://biznes.onet.pl/praca/malejace-bezrobocie-czyli-fikcja-silnego-rynku-pracy/1dn2n6

Wszystkie te urzędy powinni rozwiązać za długoletnią pomoc tylko dla wybranych i brak wsparcia dla osób długotrwale bezrobotnych. W dzisiejszych czasach takie urzędy do niczego nie są nikomu potrzebne.
PACBUD
2017-07-22 12:06
Tak, ciekawe czy ktos policzyl ilu z tych bezrobotnych wyjechalo za chlebem, wszyscy co mogli juz wyjechali i oto cala tajemnica hehehehe, no ale tlumaczcie to sobie jak chcecie.
Pracus
2017-07-22 09:34
Co z tego? Niby w Kamiennej Gorze sa dobre warunki pracy? Ludzie zwalniaja sie ze sklepow i ida na produkcje do Czech ;)
Sztefą
2017-07-22 09:26
Ja się pytam co to jest, że w dzisiejszych czasach ktoś jest długotrwałe bezrobotny? Pracy wokół tyle, że firmy się bija o pracowników, a ktoś ma wyj...ne bo mu się robić nie chce i dlatego jest bezrobotny ;)

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama