DO GÓRY
#reklama

Ratuszowa z odliczeniem? (Okiem radnego)


     
    Udostępnij

Podczas sesji w sierpniu nie zajmowaliśmy się tylko lokalizacją wieży widokowej i tym, czy można gościom zadawać pytania. Na pewno można takie kierować do burmistrza, o czym co sesję świadczy stosowny punkt porządku obrad. Jak Państwo zauważyli, staram się tę okazję wykorzystywać do wyjaśnienia wielu istotnych dla kamiennogórzan kwestii. Nie zawsze się to udaje, bo burmistrz nie na wszystkie moje pytania odpowiada.

30 sierpnia zapytałem go o sprawę, która już dawno powinna być wyjaśniona. Mam nadzieję, że w końcu mieszkańcy te wyjaśnienia usłyszą. Dziś publikuję treść moich pytań, a także dokumenty dotyczące tej sprawy.Pan Krzysztof Świątek
Burmistrz Kamiennej Góry

Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej proszę o udzielenie odpowiedzi na piśmie na poniższe zagadnienia:

29 lipca 2011 roku podpisał Pan umowę z najemcą lokalu Ratuszowy Spiż. Jestem w posiadaniu tej umowy. Jej par. 18 ustala, że najemcy przysługuje zwrot poniesionych przez niego nakładów w zakresie uzgodnionym z Wynajmującym. Po pewnym czasie sporządzono protokół uzgodnień tychże nakładów i podpisani pod nim przedstawiciele miasta uznali, że najemcy przysługuje zwrot prawie 221 tysięcy złotych. Sprawdziłem obowiązującą wówczas uchwałę o zasadach gospodarowania zasobami gminy wiejskiej i nie znalazłem w niej punktu, który upoważniałby burmistrza do zwrotu tych nakładów w jakiejkolwiek formie. W związku z tym pytam:
1/ Czy o te 221 tysięcy został pomniejszony czynsz za ten lokal, czy miasto rozliczyło te nakłady w inny sposób? Jeśli w inny, proszę podać jaki.
2/ Na jakiej podstawie doszło do odliczenia tej kwoty temu dzierżawcy?
3/ Kto jest za to odpowiedzialny?
4/ Kto pokryje straty budżetu miasta, gdy się okaże, że uznanie tych nakładów zostało dokonane wbrew prawu?
5/ Ilu jest w mieście dzierżawców, którzy uzyskali zwrot poniesionych nakładów?
6/ W odniesieniu do pkt. 5 proszę o podanie nazw podmiotów i kwot, jakie odliczyli sobie od czynszu lub dostali zwrot w inny sposób.

Niniejsze zapytania składam z prośbą o włączenie do protokołu sesji. Jednocześnie, jak napisałem wyżej, odpowiedzi oczekuję tylko i wyłącznie na piśmie.

Z poważaniem
Janusz Chodasewicz

Foto (poniżej w galerii): Umowa zawiera punkt o zwrocie poniesionych nakładów. Uchwała rady nic o zwrotach dla najemców nie mówi

----------------------------------
Janusz Chodasewicz (www.facebook.com/Janusz-Chodasewicz)

Czytaj również

#reklama
Finał w Betlejem
Niecodzienny, eksperymentalny projekt dźwiękowy młodych mieszkańców powiatu kamiennogórskiego zostanie wkrótce sfinalizowany. Na piątek uczestnicy Foniatryka zapraszają na premierę swojego albumu.
#KULTURA
0
Obchody Dnia Sybiraka (galeria)
W parafii Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbyły się obchody Dnia Sybiraka.
#AKTUALNOŚCI
0
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy B
Dzisiaj na 6 boiskach zostanie rozegrana czwarta kolejka spotkań jeleniogórskiej klasy B. Lider tabeli Lesk ma przymusową pauzę. Wydaje się, że w większości pojedynków faworytami są gospodarze. Inne rozstrzygnięcia będą uważana za niespodzianki.
#SPORT
0
Włóknem czarowane (galeria)
W Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbył się wernisaż prac autorów uczestniczących w warsztatach podczas Festiwalu Sztuki Włókna w Kowarach. Wydarzenie połączone było z pokazem mody oraz rozdaniem nagród w konkursie.
#KULTURA
0

Komentarze

taxa
2017-09-24 17:29
Zwrot kosztów brutto ? To legalne ? Vat to nie koszt.
Zbyszek
2017-09-22 19:29
...a odpowiedź nadejdzie za rok, może półtora o np takiej treści:
"Szanowny... ble ble ble
Informuję,że zastanowię się nad udzieleniem Panu odpowiedzi, a potem się zastanowię jaka będzie ta odpowiedź."
Po kolejnym wyroku sądu, burmistrz odpisze:"Najemcy przysługuje zwrot poniesionych przez niego nakładów w zakresie uzgodnionym z Wynajmującym.
Z poważaniem
(-) burmistrz"
Waldi
2017-09-21 20:33
Ale za te wszystkie numery Hreniak wręczył Świątkowi nagrodę...
To jest sprawa!
Janusz Chodasewicz
2017-09-18 15:13
I mniej więcej do tego, dlaczego tak się dzieje, zmierzały moje pytania
Edyta Sudoł
2017-09-18 11:44
Wynika z tego ,że nie wszyscy najemcy są na tych samych prawach.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama