DO GÓRY
#reklama

Rajd zamiast lekcji


     
    Udostępnij

W Lubawce we wtorek 5 września uczniowie nie mieli lekcji. Zamiast do klas poszli na integracyjny rajd wokół miasta. Jak się okazało, urzędnicy nie zdołali na czas uzyskać od nadzoru budowlanego zezwolenia na użytkowanie nowej części budynku szkoły. W obiekcie nie można było rozpocząć nauki, więc trzeba było improwizować z rajdem. – Ale o tym, że taki będzie, mało kto wiedział, bo na Librusie informacja pojawiła się wieczorem 4 września – mówi matka III-klasisty z Lubawki. – Dzień wcześniej po apelu na rozpoczęcie roku dzieci dostały przecież plan lekcji na wtorek.

Lotem błyskawicy po Lubawce rozeszła się wieść, że nowy budynek szkoły nie dostał zezwolenia nadzoru budowlanego i nie wiadomo, kiedy uczniowie będą mogli do niego wejść. Wśród rodziców wybuchła panika o dzieci. W redakcji rozdzwoniły się telefony. Wielu rodziców pomstowało na urzędników, którzy nie zdołali zadbać, by inwestycja była gotowa na początek roku szkolnego.
– Faktycznie zezwolenia 4 września nie było. Warunkowe wydaliśmy dopiero we wtorek 5 września po tym, kiedy otrzymaliśmy komplet dokumentów i przeprowadziliśmy kontrolę w obiekcie – mówi Adrian Ciejak, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kamiennej Górze.

Więcej o tym w aktualnym RTI
EK

Czytaj również

#reklama
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
0
Pogrom Uranu
Gospodarze z Pub-Gola Jelenia Góra nie pozostawili suchej nitki na Uranie Okrzeszyn, pokonując wysoko 7:0 (4:0) rywali w potyczce jeleniogórskiej klasie B.
#SPORT
0
Faworyt nie zawiódł (galeria)
Papierowym faworytem niedzielnej potyczki pomiędzy Płomykiem Borówno a Orłami Lipienica byli gospodarze, którzy nie zawiedli. Już do przerwy miejscowi prowadzili 4:1. Po przerwie podopieczni Tomasza Resela dokończyli działa zniszczenia.
#SPORT
0
Pobili bejsbolem... za ciastko!
– 25-letni wałbrzyszanin i 24-letnia mieszkanka Kamiennej Góry użyli kija bejsbolowego i zażądali od poszkodowanego wydania pieniędzy – mówi sierż. szt. Marcin Świeży, oficer prasowy wałbrzyskiej policji.
#AKTUALNOŚCI
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama