DO GÓRY
#reklama

Rada się skurczy


     
    Udostępnij

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wydał zarządzenie, w którym ustalił liczbę radnych sejmiku, radnych rad powiatów i rad gmin. Ważna decyzja u progu nowych wyborów samorządowych zapadła w sprawie kamiennogórskiej rady.

Zarządzenie powstaje na podstawie liczby mieszkańców zamieszkałych na obszarze działania danej rady, ujętych w stałym rejestrze wyborców na dzień 31 grudnia 2017 r. W przypadku 5 jednostek samorządu terytorialnego w województwie nastąpiła zmiana liczby radnych. W większości jest to zmniejszenie liczby rajców w związku z kurczącą się populacją danego obszaru. Dotyczy to takich jednostek jak: powiat dzierżoniowski (z 23 do 21 radnych), powiat kłodzki (z 29 do 27 radnych), gmina Góra (z 21 do 15 radnych) miasto Kamienna Góra (z 21 do 15 radnych – tyle samo co gmina wiejska). Z kolei gmina Siechnice zamiast 15 będzie mieć 21 rajców.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Tweetujcie z nami!
Liczba obserwujących RTI na Twitterze przekroczyła 200. Zachęcamy do polubienia nas za pośrednictwem tego medium.
#RÓŻNE
0
Czeska grypa u bram!
U naszych południowych sąsiadów ogłoszono epidemię. Czy dotrze do nas?
#AKTUALNOŚCI
0
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 6/2018 (895)?
#AKTUALNOŚCI
0
Katalog na finał
Przypominamy, że w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze można oglądać ciekawą wystawę „Tradycyjne techniki zdobienia tkanin”. Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury został zwieńczony wydaniem folderu.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Janusz Chodasewicz
2018-02-09 10:11
Mam taki zamiar
Kamienna Góra
2018-02-08 15:57
W innych miastach też są spadki radnych w korelacji do ilości mieszkańców. Myślę, że to dotyczy znacznej ilości w skali Polski.
d
2018-02-08 15:03
Panie Januszu, będzie Pan kandydował?
Janusz Chodasewicz
2018-02-08 10:35
To dzięki wybitnej polityce prowadzonej od 12 lat przez burmistrza Świątka miasto się wyludnia. Mówi się, że już cztery lata temu trzeba było domeldować na gwałt paru ludzi, by się liczba radnych nie zmniejszyła. Tym razem się nie udało. Jedyną korzyścią będą mniejsze koszty utrzymania rady. Zawsze to coś w tych rozbuchanych nad wyraz wydatkach na administrację. Szkoda, że wojewoda nie może także określić liczby urzędników w mieście. Tak jak w przypadku radnych przydałyby się chyba odgórnie narzucone wskaźniki.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama