DO GÓRY
#reklama

Pytania o wieżę – atrakcja czy zdrowie?


     
    Udostępnij

Czy parcie na sukces ze strony urzędników jest ważniejsze od zdrowia mieszkańców?

Jeszcze kilka dni ma trwać sonda miasta na temat planów wybudowania wieży z nadajnikami telekomunikacyjnymi w Kamiennej Górze. Wiele krytycznych uwag do samej ankiety, jak i metody działania urzędu ma radny Jacek Bruździak.
– Podczas spotkania z inwestorem nie usłyszałem odpowiedzi na istotne pytania. Dziwi mnie postawa miasta, które chce sprawę załatwić szybko, kosztem dogłębnego zajęcia się problemem – komentuje rajca.
Okazuje się, że już kilka tygodni temu radni dostali do głosowania uchwałę w tej sprawie.
– To kukułcze jajo, które się nam podrzuca – komentuje wprost radny Wiesław Sobiechowski. – Dopóki nie dostaniemy poważnej analizy oddziaływania tych urządzeń, nie powinno się wydawać żadnych decyzji.
Po negatywnym zaopiniowaniu projektu przez Komisję Spraw Społecznych odbyło się spotkanie z inwestorem. Ale i ono nie przyniosło konkretów.

Więcej w RTI - już w kioskach!
RG/ foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Zaginiony odnaleziony
W nocy z środy na czwartek mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego otrzymali SMS-y o zaginionym mężczyźnie.
#AKTUALNOŚCI
1
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 24/2018 (913)?
#RÓŻNE
0
Z policją o bezpieczeństwie
– W ubiegłym tygodniu w kamiennogórskim ratuszu doszło do spotkania burmistrza Krzysztofa Świątka z komendantem kamiennogórskiej policji Januszem Cygalem i jego zastępcą Tomaszem Kościckim – informuje rzecznik urzędu Marcin Ryłko. – Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo mieszkańców Kamiennej Góry.
#RÓŻNE
1
Sudety kibicowały reprezentacji Polski (galeria)
Wczoraj w wałbrzyskim Aqua-Zdroju młodziczki i młodzicy reaktywowanej sekcji Sudetów Kamienna Góra (na zdjęciu) wraz z trenerami i rodzicami dopingowali reprezentację Polski w pojedynku z Japonią w Lidze Narodów. Biało-czerwone pokonały 3:2 zawodniczki z kraju Kwitnącej Wiśni.
#SPORT
0

Komentarze

abc
2018-06-17 10:08
Niech zadrą włodarze łby do góry i zobaczą ile i jakie nadajniki są ukryte na wieży kościelnej koło ratusza i jakoś nikomu to nie szkodzi.
Pies ze słabym dostępem do Internetu
2018-06-16 10:38
Mała poprawka. Nie firma "odtwarzaj" ma to budować, ale Emi-cośtam. W każdym bądź razie już wiadomo do kogo pisać o odłożenie decyzji o budowie.
Ordynator
2018-06-15 15:46
A na kominie przy szpitalu zatrzęsienie anten!
do K-maro
2018-06-15 11:14
Droga na ulicy Leśnej ma być zrobiona pod sam las. W aktualnym budżecie już środki zapisane na ten cel - 600 tys.
Anastazja
2018-06-15 08:27
i Takich mamy radnych. W Czarnym Borze budowa wieży widokowej 1,7 mln zł. W Kamiennej Górze inwestor wybuduje sam i co lepiej według naszych radnych wydać 2 mln zł z budżetu miasta na to. Brawo WY. Ludzie myślcie w listopadzie przy urnach!!!!! Tym Panom trzeba podziękować. A może ktoś ma obawy że będzie podglądany na podwórku?
K-maro
2018-06-14 20:07
A czy drogę to tego nadajnika-wieży inwestor też zrobi, czy może miasto w własnym zakresie wykona, bo niby jak i którędy mieszkańcy czy ewentualni turyści dochodzić lub dojeżdżać będą w celu podziwiania widoków ?
mieszkanka
2018-06-14 16:52
Do "jestem na tak"
"pieniążki" - jak piszesz - dla miasta ? 100 zł miesięcznie to taka gratka ? Jestem na NIE! Władze w mieście nie myślą o zdrowiu mieszkańców.Proponują 500 tysięcy zł na walkę ze smogiem, a krocie wydają na bitwy czołgów, zbędny PSZOK itd. Najwyższy czas na zmiany w ratuszu. Dość populizmu i głupiego rządzenia.
Pies ze słabym dostępem do Internetu
2018-06-14 15:52
Radni chcą to uwalić, bo jeden czy kilku tam mieszka w pobliżu i po wybudowaniu widoczek z okna lekko by im się popsuł. Na podkładkę już gotowa ankieta, w której głos mogła oddać cała rodzina, nawet pies i to kilka razy. Na szczęście wybory niedługo i radnym, którzy będą przeciwko będzie można podziękować za trud włożony w rozwój Kamiennej Góry, szczególnie w budowę wieży widokowej na Górze Zamkowej, której do dzisiaj nie ma. Inwestorem jest prawdopodobnie firma "odtwarzaj". Na stronie https://budujemy.odtwarzaj.pl/ będzie można poprosić o wstrzymanie się inwestora do stycznia 2019, gdy zacznie działanie nowa rada i nowy burmistrz. Może wtedy będzie mniej zacofania, a więcej postępu.
Mariola daje na tace
2018-06-14 14:28
Nigdy w życiu Wiatraki tez mieli stawiac i dobrze ze niema bo by mi kurki jajeczek nie znosiły a i mleko od krówek moich by scinało sie
Mieszkaniec
2018-06-14 14:23
Do Zacofanie w mieście: dokładnie tak jak mówisz.
Zacofanie w mieście
2018-06-14 12:51
NIK badał tylko nieprawidłowości w administracji, a nie wpływ na zdrowie. Musi być kontrola odpowiednia urzędów, jak nie ma kontroli to się robi bajzel. Ktoś dostawia nadajniki, nikt tego potem nie sprawdza. Na kościele przy Tkaczy i na Górze Parkowej są takie same nadajniki i protestów w tej sprawie nie było. A badania są i cytując "brak jest dowodów, które by potwierdzały tezy o negatywnym wpływie promieniowania elektromagnetycznego (PEM) na ludzkie zdrowie". Raport Państwowego Instytutu Badawczego przy współudziale Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego:
https://www.gov.pl/cyfryzacja/raport-z-pilotazowych-badan-i-analiz-dotyczacych-dopuszczalnych-poziomow-pol-elektromagnetycznych
Niektórzy i tak pewnie będą bardziej wierzyć filmikom z żółtymi napisami na YouTube. Dla nich może urząd miasta zakupić foliowe czapeczki w ramach budżetu partycypacyjnego.
Mieszkaniec
2018-06-14 12:48
JestemNaTak, bardzo dobrze mówisz, maszy powstanie na prywatnej działce i na nic się protesty zdadzą, gdyż tak jak pisze do M. budowa takich masztów nie jest jakoś specjalnie uregulowana prawnie według raportu NIKu, więc ewentualnie kto na tym skorzysta jak miasto się nie zgodzi to będzie ten kto inwestorowi sprzeda kawałek swojej ziemi. Chociaż z drugiej strony może o to chodzi żeby to stało na prywatnej ziemi?
JestemNaTak
2018-06-14 12:06
Jeśli miasto się nie zgodzi to i tak wybudują na prywatnym gruncie i nikt się o zgodę pytać nie będzie. Ale wtedy nie będzie ani punktu widokowego ani pieniążków dla miasta.
do M.
2018-06-14 11:22
Poczytaj raport NIK o patologiach jakie odchodzą przy stawianiu takich wież. To, że są nadajniki inne, nie znaczy, że one nie szkodzą. Daje się na nie zgody bez żadnych badań!!!
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-stacjach-bazowych-telefonii-komorkowej.html
Mieszkaniec
2018-06-14 11:04
Jakie kukułcze gniazdo? Jakie zagrożenie? W samym centrum miasta na ratuszu są nadajniki, na Górze Parkowej to samo i nikomu nic nie przeszkadza. Tutaj miasto może upiec dwie pieczenie na jednym ogniu (zarabiać na dzierżawie gruntów i mieć za darmo wieże widokową). Skończy się tak że powstanie w tamtej okolicy sam maszt na prywatnej działce i zamiast podziwiać widoki z wieży będziemy oglądać maszt z miasta.