DO GÓRY
#reklama

Przypomnieli święta


     
    Udostępnij

Atmosferę dopiero co minionych świąt można było wczoraj (w sobotę) poczuć w Lubawce. W domu kultury odbyła się 34. już Mała Wielkanoc, czyli konkurs na stoły i tradycje wielkanocne.

Swoje kulinarne cuda pokazało 11 zespołów z różnych miejscowości Dolnego Śląska, wśród nich nasze: Wrzos, Zgoda i Złote Nutki. Oprócz cieszących oko potraw zaprezentowały się na scenie w repertuarze nie tylko świątecznym. Skocznymi przyśpiewkami zachęciły uczestników do tańca.
Jak to jest w zwyczaju, profesjonalne jury dokonało oceny bogatych i pięknie przystrojonych stołów. W tym roku pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 500 zł przyznało zespołowi Cisowianki z Henrykowa. W oczekiwaniu na werdykt, robieniem pisanek zajmowały się miejscowe VIP-y, a także mieszkańcy. Ci ostatni nie przybyli zbyt licznie. – Dobra pogoda zatrzymała niektórych w polu, a innych na pracach przy domu – skomentowała Bożena Kończak, pełniąca honory gospodyni pod nieobecność burmistrz Ewy Kocemby.
Wszyscy przybyli podkreślali swojską, niemal domową atmosferę imprezy.
To taka zwyczajna impreza dla ludzi, bez zadęcia – skomentowała liderka jednego z zespołów. – Piąty raz tu jesteśmy, ale za rok na pewno znów będziemy.
(Szerzej o tym w następnym wydaniu RTI)
jc

Czytaj również

#reklama
1000 porcji narkotyków
Policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali mężczyznę za przestępstwa narkotykowe. Był już poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
#AKTUALNOŚCI
1
O kulturze Indian
Wyjątkowy gość przyjedzie do Kamiennej Góry w poniedziałek 9 kwietnia. W auli LO odbędzie się spotkanie z Robertem Soto, amerykańskim Apaczem.
#KULTURA
0
Sposób na niedziele
Za nami pierwsze niedziele z zakazem handlu i kolejna już w ten weekend. Część miejscowości już zareagowała na tę nową sytuację. Powstała idea „niedziela będzie dla nas”.
#KULTURA
2
Kulturalny rozkład jazdy RTI – kwiecień 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama