DO GÓRY
#reklama

Przetarg na ścieżki w mieście


     
    Udostępnij

Kamienna Góra ogłosiła przetarg na budowę ścieżek rowerowych w mieście. To kontynuacja szlaku, który dla jednośladów buduje gmina. Oferty w tym drugim postępowaniu poznamy już 15 lutego. Ratusz poczeka na nie do 27 lutego.

Kamienna Góra planuje wybudować łącznie około 8 kilometrów dróg rowerowych. Będą one biegły pa terenach nieczynnej linii kolejowej nr 330 relacji Kamienna Góra - Krzeszów, bocznicy kolejowej Kamienna Góra - Antonówka, a także wzdłuż drogi krajowej nr 5 i jak wynika z map – również alejkami zamkowymi. Mają powstać parkingi i miejsce obsługi rowerzystów. Przetarg realizowany jest w formule zaprojektuj i wybuduj. Zgodnie z planem miłośnicy jednośladów będą z trasy mogli korzystać już w listopadzie bieżącego roku.
Przypomnijmy, że na finiszu jest postępowanie ogłoszone przez gminę, partnera miasta w bliźniaczym projekcie. Samorządy wspólnie chcą wybudować pierwszą w powiecie drogę rowerową. Gminna część również prowadzi po zlikwidowanej linii do Krzeszowa. Jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty, już w najbliższych dniach poznamy wykonawcę robót.
Red. foto: mapa przebiegu ścieżki (BIP Kamienna Góra)

Czytaj również

#reklama
Ostatni zimowy
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na 45. Rajd Zimowy. To cykl wypraw na 4 trasach. Ostatnia wycieczka odbędzie się w sobotę 3 marca.
#RÓŻNE
0
Włam na strych
Nawet do 10 lat więzienia może grozić młodemu mężczyźnie podejrzanemu o włamanie do pomieszczeń strychowych w Kamiennej Górze. Policja oskarża zatrzymanego w tej sprawie o kradzież m.in. obuwia, ale i elektronarzędzi.
#AKTUALNOŚCI
0
Bez prądu (13-14 lutego)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Śląscy mistycy w nowej bibliotece ksiąg tajemnych
Właśnie ukazał się nowy ciekawy projekt internetowy. To zbiór niemal 2 tysięcy zeskanowanych ksiąg z zakresu dawnej wiedzy tajemnej, mistycznej czy nawet okultyzmu. Projekt jest współfinansowany przez Dana Browna, autora bestsellerowych powieści z wątkami historycznymi. W zaprezentowanym księgozbiorze natrafiamy na nazwiska twórców związanych z naszym regionem.
#KULTURA
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama