DO GÓRY
#reklama

Protest przed wizytą


     
    Udostępnij

Witryna kamiennogórskiej księgarni „Atena” zmieniła swój wygląd tuż przed wizytą Andrzeja Dudy. – To mój protest przeciw łamaniu konstytucji przez prezydenta – mówi Krystyna Czerniga, właścicielka „Ateny”.

Razem z pracownicą rano 12 marca ustawiły na wystawie księgarni kilkadziesiąt egzemplarzy aktualnych wydań Konstytucji RP – także tych, przeznaczonych dla dzieci.
– Liczę, że prezydent przemawiając w Kamiennej Górze rzuci okiem na naszą wystawę i przypomni sobie o tym dokumencie, że zacznie go respektować – mówi Krystyna Czerniga.


EK

Czytaj również

#reklama
Szykują rynek dla prezydenta
Od rana (poniedziałek 12 marca) trwają przygotowania do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Kamiennej Górze. Na płycie rynku montowane są metalowe bariery. Ekipy Spółki Mieszkaniowej i starostwa intensywnie sprzątają centrum miasta.
#AKTUALNOŚCI
3
Nocne Arado
Już za tydzień kolejna niezwykła przygoda z podziemna trasą turystyczną w Kamiennej Górze.
#KULTURA
1
Uwaga – zmiany w centrum!
W związku z wizytą prezydenta w Kamiennej Górze zgodnie z wytycznymi Służby Ochrony Państwa oraz starostwa powiatowego od niedzieli 11 marca od godz. 18.00 do poniedziałku 12 marca do godz. 20.00 zmianie ulegnie organizacja ruchu w ścisłym centrum miasta.
#RÓŻNE
0
Wielu chętnych
Aż siedem firm chce realizować pierwszą część inwestycji „Łączy nas Bóbr”. Dzięki niej zagospodarowane zostaną brzegi zbiornika Bukówka!
#RÓŻNE
0

Komentarze

Boleslaw
2018-03-25 09:09
Wspaniała Pani Krysia,pozdrawiam
Czytelniczka
2018-03-18 10:18
Sebuś. Czy Ty nie potrafisz odróżnisz książki od plakatu? Gdzie na wystawie widziałeś wyklejoną konstytucję.Na witrynie były wyłożone same książki a nie wyklejone plakaty.Czy księgarni nie wolno wystawić najważniejszej obowiązującej ustawy,jaką jest Konstytucja RP.? Dawno chyba nie zaglądałeś do księgarni i nie wielka będzie strata jak dalej do niej nie zajrzysz.
Alicja
2018-03-17 20:07
6 razy więcej uwagi ma protest od wizyty. Kłuje po oczkach, a raczej po mózgach.
Arek
2018-03-16 15:33
Prawda jest taka ze dopiero od ostatnich wyborów jestesmy wolnym narodowem.
dz
2018-03-16 14:00
Uznanie dla pani Krystyny, tylko czy to nie jest rzucanie przysłowiowym grochem o ścianę?
Kawosz
2018-03-16 13:47
Pani Krysia bankrutuje??
Nie dziwi mnie to.
IZA
2018-03-16 06:58
Często do Ateny nie zaglądalam,ale teraz napewno będę.
czytelnik
2018-03-15 19:30
Skoro do tej pory księgarnia cienko przędła - zapraszam do artykułu w papierowym RTI, jak to się pani Krystyna żali,bo jest u progu bankructwa - to teraz odejdzie jej połowa klientów. To ta połowa, która kabaret z konstytucją na wystawie uważa za głupiznę.Wobec tego,pozostaje wam lemingom zrzutka na upadającą księgarnię.
Podołacie?
Kamiennogórzanka
2018-03-15 11:57
Brawo dla Właścicielki księgarni
tereza
2018-03-15 10:22
Wszystkim co mówili,że wizyta prezydenta RP w Kamiennej Górze jest wydarzeniem historycznym i wszyscy o Kamiennej Górze usłyszą, trzeba przyznać rację,bo w całej Europie,a może i nawet w świecie komentują wypowiedź prezydenta RP(notabene byłego europosła zasiadającego w Europarlamencie i pobierającego sporą dietę w euro),porównującego Unię Europejską(w szeregi której sami chcieliśmy wejść za namową polityków,także tych prawicowych)do zaborców Polski.O samej Kamiennej Górze niewiele świat się dowiedział poza nazwą i tym,ze S3 ma powstać,ale możemy śmiało mówić,ze historyczna wypowiedź prezydenta RP została wygłoszona właśnie nie gdzie indziej tylko w KAMIENNEJ GÓRZE.
WaszaBroszka
2018-03-14 17:03
Zamawiałem książki w internecie, od dzisiaj będę je kupować w Atenie
Bob
2018-03-14 15:34
Popieram :) macie nowego stałego klienta :)
antek przekorek
2018-03-14 13:57
Do wszystkich tych oczytanych na książkach z księgarni i bojkocie działalności gospodarczej wstydźcie się.Toż to tylko "polski patriotyzm" który identyfikuje się jak wystająca słoma z butów
Kicia
2018-03-13 22:19
A ja od dziś Jestem Waszym klientem,nie pójdę do biblioteki.
Sebuś
2018-03-13 18:18
Pani Krystyno Od Książek! Nawet prowadząc księgarnię, trzeba mieć otwarty umysł.
Klejenie na szybach konstytucji, czy co to tam było pomoże pani zwinąć interes szybciej niż pani myśli.
Pozbawiła się Pani klientów w szybki sposób.
Ania
2018-03-13 17:56
Popieram Atene!!!!!! I właśnie będę nadal kupowała książki. A ci malutcy którzy tak tu ujadaja pokazują słabość tej partii.
Ferdek
2018-03-13 12:20
A ratusz nie był oklejony konstytucją?
tereza
2018-03-13 09:29
Do mati,oj naiwny,naiwny i Tobie podobni popierajacy jakąkolwiek partię ,jakiegokolwiek polityka sądząc,ze dana partia jest czysta od wszelakich przekrętów,knowań.Nie ma tak dobrze na tym świecie.
Poza tym głodne dzieciaczki to przede wszystkim wina ich rodziców,bo jak rodzinę nie stać na dzieci to po prostu nie sprowadza się na świat powyżej jednego dziecka,a nawet i wcale,bo nie każdy musi być rodzicem,szczególnie ci co mają gromadki dzieci bez zastanowienia.
Aby komuś dać trzeba komuś,z czegoś odebrać i do tego się zapożyczyć.
Hania
2018-03-13 06:36
Zasze z mężem, przy okazji wizyty w Kamiennej Górze owiedzaliśmy ksiegarnię, ksiażek kupujemy sporo,z duża wyrozumiałością dla brakow w zaopatrzenia robilismy zakupy, bo od zawsze staramy sie wspierać polskie firmy, ostatnia nasza wizyta w tym miejscu była ostatnią w ogóle.
natalia
2018-03-13 06:14
Tak samo znają konstytucję jak znają biblie według której żyja(:
książki mają a nie czytają po której stronie prawda
2018-03-13 01:44
Przez taki akt sprzeciwu wobec nowej konstytucji ta właśnie księgarnia pokazała po której jeszcze stronie stoi. Tylko czekać jak Światek przed wyborami do was ochoczo tam zaglądnie publikując potem zdjęcia na Facebooku
mati
2018-03-12 22:56
Nie odwiedzę tej księgarni, a właścicielce życzę powrotu rozsądku!
Dość złodziejskiej sitwy, dość głodnych dzieciaków, legalnej lichwy i innych bezeceństw!Dość żarcia ośmiorniczek i polędwiczek z policzków za "nasze"!
A tak na marginesie, to za poprzednich"rządów", ponoć za pracą na Zachód emigrowały prawie całe klasy maturzystów z Kamiennej Góry!!! Macie się czym "pochwalić" wielbiciele lodziarzy ze złodziejskiej sitwy..............
Kamienna Góra, kiedyś tętniąca życiem, dzisiaj wspomaga się Ukraińcami...
Smutne!
tereza
2018-03-12 21:51
Do ???,a czy trzeba sympatyzować z jakąś partią?
Żadnemu politykowi się nie wierzy.

???
2018-03-12 21:31
Pan Rafał najpierw płacze w mediach, że księgarnia padnie, bo obecna władza (burmistrz?) nic tam nie zamawia, teraz protestuje przeciw Prezydentowi (Pis-owi?)...To z kim Pan "trzyma"?...Czerwoni - be, prawica - be...Czy pan wie, czego chce ? Może mi Pan wytłumaczy, może obsobaczy...
tereza
2018-03-12 21:14
Sorry,przeżywacie wizytę urzędnika państwowego w celach agitacyjnych, jakby coś miało się tym nawiedzeniem poprawić w Kamiennej Górze.
To zagrywka partyjna aby prezydent jeździł od dziury do dziury i to na koszt podatników.Kamienna Góra nie stanie się oblegana przez turystów ani przez inwestorów z powodu nawiedzenia jej przez prezydenta RP.
Czytelnik
2018-03-12 21:05
Tak samo jak większość komentujących, stwierdzam, że straciła Pani klienta a w raz z nim całą jego rodzinę, która chętnie Państwa odwiedzała i niektórych znajomych z ich rodzinami. Wrócimy jeśli naklei Pani dowody prawne na łamanie konstytucji, tak jak ktoś już napisał we wcześniejszym komentarzu
zażenowany
2018-03-12 20:51
Chyba pierwszy raz od wielu lat media ogólnopolskie () piszą o Kamiennej Górze w pozytywnym tonie. Wcześniej żaden prezydent nie przyjechał do prowincjonalnej Kamiennej Góry, więc była to świetna okazja do promocji miasta i regionu. Zwłaszcza, że Pan Prezydent zachwalał piękno kotliny oraz Krzeszów. Żenujące jest zachowanie właścicielki Ateny, która może najpierw powinna przeczytać Konstytucje ze zrozumieniem, a później powtarzać fałszywy przekaz mainstreamowych mediów. Cóż pozostał wstyd dla Kamiennej Góry i Dolnego Śląska. A może była jakaś inspiracja od Rady Klakierów?
Jola
2018-03-12 20:12
Widzę tu jednego troka co tylko za każdym razem się inaczej podpisuje , (***treść wymoderowana***) jeden
wandal
2018-03-12 20:07
Nie będą tam książek kupować? I dobrze, niech się wpierw nauczą czytać (***treść wymoderowana***). Media Markt i księgarnia Atena nie jest dla idiotów.
Kazek
2018-03-12 19:26
Wstyd wisiory. Wasze dzieci, wnuki wam podziękują.
Brawa Pani Krysiu🎍
aga
2018-03-12 19:23
Dołączam się do tych którzy tam nic nie kupią.
aaaaa
2018-03-12 19:15
Ukłony dla Właścicielki. Protest z klasą!
klientka
2018-03-12 18:24
Ja już tam ani grosza nie wydam!!!!!! i będę omijała !!!!!!
hhuyjjnv
2018-03-12 18:20
Wszyscy co nie widzą łamania konstytucji przez Adriana sa slepi i durni i przez takich durniów ten kraj pograza sie w nienawisci. Ty wąsaty czy jak ci tam przypominam ze obecna konstytucja nadal obowiązuje Po nie potrafili nakraść tyle co Pisiory przez dwa lata... I jeszcze wam wmawiają ze Polska jest szanowana. Jestesmy pośmiewiskiem świata i toniemy w swoim gowienku obrażają sie na wszystkich i psując to co od 89 zbudowaliśmy... Staczamy sie do ciemnogrodu. Jesli komentujący nie widzac jak Adrian lamie konstutucje to tym bardziej widzę ze nie wywyzszacie w IQ ponad 70... Wasze IQ wm wystarcza na oddychanie i plucie jadem
Patriota
2018-03-12 18:05
Nasz Prezydent od samego początku Łamie konstytucję ale przecież może bo PO bo SLD bo Tusk bo Schetyna bo było gorzej A teraz jest super? Jak By PO rządziło jak teraz PiS to byśmy na Ukrainę za pracą jeździli.
A ten protest aż tak bardzo was boli kto się nie zgadza z PiS to śmieć? TVP pierze mózgi A mówią że TVN kłamie
Makec
2018-03-12 17:36
Szacunek dla tej pani
Tania reklama
2018-03-12 17:34
A czy nikt z komentujących nie zorientował, że tutaj nie chodzi o żadną konstytucję, ale po prostu o tanią reklamę. Dziś w KG jest/będzie sporo mediów i właścicielka chce wykorzystać 5 minut, aby zwrócić uwagę na księgarnię. Media mainstreamowe z pewnością wykorzystają taki motyw, i w efekcie wokół księgarni będzie, a w zasadzie już jest szum i tyle. W myśl zasady, nie ważne co mówią byle mówili na mój temat.
Flanker
2018-03-12 17:13
Księgarnia straciła właśnie kolejnego klienta. Wystawa jak i sam pomysł beznadziejne.
Może niech się właścicielka przeniesie do muzeum?
JużJaWiem
2018-03-12 16:55
A najlepsze, że Ci co najzajadlej szczekają, że nie wejdą do tej księgarni, raczej nie wiele z czytaniem do czynienia mieli ;)

Brawo p. Krystyno!!!
joanna
2018-03-12 16:49
Ci, którzy krytykują p.Krystyne niech sobie poczytają konstytucję to dowiedzą się o co chodzi.
ONA
2018-03-12 16:46
Ludzie zastanowcie sie jakie lamanie Konstytucji??? Protest bardziej chyba autoreklama smierdzi niz aktem demonstracji
Joanna
2018-03-12 16:45
Gratuluję odwagi.
Lolok
2018-03-12 16:20
BRAWO!BRAWO!BRAWO!TAK TRZYMAC!
mata
2018-03-12 15:58
Część społeczeństwa Kamiennej Góry jest jeszcze w okresie głębokiej komuny i właścicielka tej księgarni też. Powinna jeszcze pani hasło dać "Komuno wróć " i wszystko jasne
Nie łamie???
2018-03-12 15:58
Przykłady można mnożyć. Pierwszy przykład to choćby ministro prokurator Ziobro. W konstytucji coś wyraźnie na ten temat jest.
Polka
2018-03-12 15:55
Ciekawe kto następny się do korytka dostanie i co pod siebie pozmieniać. Przykre że Polak Polakowi gotuje taki los, co zostawiamy naszym dzieciom.
Luki
2018-03-12 15:23
Już nigdy nie wejdę do tej księgarni!!
Dowody prawne na łamanie konstytucji proszę pokazać!
Wisnia
2018-03-12 15:21
Brawo Pani.Krysiu,oby wiecej takich osob jak .Pani przetarlo oczy i zauwazylo co obecna pseudo wladza robi z tym krajem i jego obywatelami!jak lamane jest prawo i godnosc Polakow jeszcze raz wielki szacunek pozdrawiam;-)
ROKI
2018-03-12 15:19
POPIERAM WYPOWIEDŻ "123" I "ANDRZEJA"
swinaka pepa
2018-03-12 14:41
O, jakiś troll się dosiadł i z jednego IP tak czuje ciśnie komenty, jak to książek nie będzie kupował u p. Krysi. No nie będzie, bo nigdy ich nie kupował – to widać po "bogatym” słownictwie :D :D :D
piter
2018-03-12 14:38
BRAWO KSIĘGARNIA BRAWO TAK TRZYMAĆ !!!
Horacy
2018-03-12 13:23
Szacunek dla Właścicielki. Ja będę jeszcze więcej u Pani książek kupował. Brawo
Inna
2018-03-12 13:22
Te wszystkie komentarze to chyba ta sama osoba pisała!!!!
Dobra Zmiana
2018-03-12 13:16
Z jednej strony plus za pewną odwagę cywilną, choć bez przesady z ta odwagą. Z drugiej strony, popierając Andrzeja Dudę, mogę się zastanowić, czy nie mieszkając wprawdzie w KG, ale ją regularnie odwiedzając (księgarnię jak najbardziej również) robić w tym miejscu książkowe zakupy. Coś za coś.
patriota
2018-03-12 13:09
precz z po i ue
Zen
2018-03-12 13:09
Nie zawiodłem się, Pani Krysiu.Brawo.
Szacun
2018-03-12 13:08
Pani Krystyno - szacunek za odwagę. Cudowna inicjatywa obywatelska. Jak dla mnie bardzo duży plus.
Autor
2018-03-12 12:59
Brawo. Niech widzą na każdym kroku, będąc nawet w takim miasteczku że ludzie widzą co robią. Że należy się Trybunał Stanu za to.
Andrzej
2018-03-12 12:53
Nie zrobie tam już zakupów. Złodzieje i łamacze konstytucji byli przed obecnie rządzącymi!
nienawidzepisu
2018-03-12 12:48
i od tej pory jest to najlepsza księgarnia w całej Polsce !!! Od dziś zakupy tylko tam !!!!
tv
2018-03-12 12:44
Odwagę? Chyba głupotę... Ja już tam nie wejdę. .
Bravo
2018-03-12 12:41
Bravo !
Eryk
2018-03-12 12:39
Nie miesza się działalności gospodarczej z polityką. Również nie będę tam nic kupować.
riply
2018-03-12 12:18
To się nazywa mieć odwagę!
wojtekr
2018-03-12 12:17
Niezbyt to rozsądna demonstracja, która zrazi do siebie część klientów, w sytuacji kiedy księgarnia walczy o przetrwanie.
post
2018-03-12 12:03
Nic już w tej księgarni nie kupię.
czerwonii wszędzie
2018-03-12 12:00
A ja będę też tak protestować, nie wejdę już do tej księgarni. Politykowanie zostaw polityką .
Roman
2018-03-12 11:57
Moja noga nie przekroczy już progów tej księgarni. Mam nadzieję, że upadnie i nic a nic żal mi jej nie będzie.
123
2018-03-12 11:56
Łamanie konstytucji następowało za czasów PO-SLD zasada równości? Zasada praworządności? Kasta boi się utraty pozycji, a do ksiegarni już nigdy nie wejdę to będzie mój protest i mojej rodziny#!!
romani
2018-03-12 11:40
zakodowane pajace są niestety też w Kamiennej Górze. Ale nie ma co się dziwić, to chyba jeden z ostatnich "bastionów" post-PRL/PZPR. Wiadomo, że i wiosna do Kamiennej później przychodzi ale może i zmiany w końcu też dotrą...
Bronisław "Wąsacz" Konorowski
2018-03-12 11:33
Czy ta Pani mowi o tej samej Konstytucji pod patronem ktrórej po 1989 okradano Państwo?
...tak tylko pytam.