DO GÓRY

Prokurator umorzył


     
    Udostępnij

Kamiennogórska prokuratura umorzyła wszczęte pół roku temu postępowanie w sprawie wyrządzenia szkód w majątku Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze. – Nie ma podstaw, by postawić w tej sprawie zarzuty poprzedniemu zarządowi spółki – mówi prokurator Artur Idzi, szef Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze.

Oskarżyciel publiczny zaczął badać tę sprawę z urzędu w czerwcu ubiegłego roku. Podejrzewał, że mogło dojść do znacznego uszczuplenia mienia SSEMP w Kamiennej Górze. Śledczy badali m.in. kwestię adaptacji pomieszczeń w budynku strefy na apartament dla gości strefy. Sprawdzali też, czy jedna z osób zatrudnionych w spółce faktycznie świadczyła dla niej pracę. Śledczy przyjrzeli się ponadto użytkowaniu pojazdów służbowych.
– Z materiału przez nas zgromadzonego wynika, że w SSEMP nie doszło do wyrządzenia szkód – mówi Artur Idzi, prokurator rejonowy.
W kwestii delegacji służbowych prokuratura dopatrzyła się jedynie pewnych braków w obiegu i samej dokumentacji. Nie powodują one jednak żadnych konsekwencji karnych wobec poprzedniego zarządu strefy.
Postępowanie obejmowało okres od 2009 do 2016 roku. To lata, w których prezesem strefy była Iwona Krawczyk, obecna wicemarszałek województwa.
MB

Czytaj również

#reklama
Niejasna przyszłość dworca
Jak długo będzie jeszcze trwało odbijanie piłeczki?
#AKTUALNOŚCI
4
Barokowe cuda
Tuż przed świętami pisaliśmy na tej stronie o propozycji ciekawego gwiazdkowego upominku muzycznego o regionalnym kontekście. Teraz czas na książkę na dobry początek roku. To wydana przez Via Nova monumentalna monografia „Malarstwo barokowe na Śląsku” pod redakcją prof. Andrzeja Kozieła.
#KULTURA
0
Polonez na rynku (galeria)
Kamiennogórski rynek po raz drugi zamienił się w salę balową.
#AKTUALNOŚCI
0
Szkolna Orkiestra z rekordem (galeria)
Wczoraj (czwartek, 11 stycznia) w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbył się koncert świąteczno-noworoczny na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
#RÓŻNE
1

Komentarze

Zofia
2018-01-14 18:50
Dowodzi to nękania politycznego.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama