DO GÓRY
#reklama

PRL wymazany z pomnika


     
    Udostępnij

Już po dekomunizacji.

W Kamiennej Górze efektem działania ustawy są nowe nazwy ulic. Wielu liczyło, że znikną też niektóre pamiątki materialne w postaci tablic czy pomników. Póki co, na to się nie zanosi. Miasto ogłosiło, że proces dekomunizacji już zakończyło. Jego ostatnim etapem była modyfikacja napisu na obelisku na Górze Parkowej. Ze zdania „Za wolność i demokrację Społeczeństwo m. Kamiennej Góry w XX Lecie P.R.L. 22 VII 1964 r.” usunięte zostało wyrażenie odnoszące się do jubileuszu państwa ludowego.
Więcej niepewnych ideologicznie pamiątek przeszłości samorząd u siebie nie znalazł. Tymczasem w Kamiennej Górze, jak zauważają niektórzy, są miejsca, które mogą budzić wątpliwości.

Więcej w najnowszym numerze RTI - już w kioskach!
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Kiedy koniec przesiadek?
Od 10 czerwca będzie obowiązywał nowy rozkład kolejowy. Niestety nie zanosi się na to, by do tego czasu zniknęła uciążliwa dla pasażerów połączeń sezonowych przesiadka na zastępczy autobus w Kamiennej Górze i Sędzisławiu.
#AKTUALNOŚCI
1
Kino za Rogiem w Krzeszowie - czerwiec 2018 r.
Repertuar Kina za Rogiem przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra.
#KULTURA
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (1-3 czerwca)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Z pola w pole?
Gmina Kamienna Góra wybrała już wykonawcę pierwszej drogi rowerowej w naszym powiecie. Na pewno ucieszy się z tego powodu liczna grupa cyklistów, która od lat apelowała o taką inwestycję. Droga zacznie się jednak w polu i w polu praktycznie skończy. Co z integralną częścią kamiennogórską? Przetarg na tę część trasy został unieważniony w marcu.
#AKTUALNOŚCI
2

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama