DO GÓRY
#reklama

Prezydent na rynku


     
    Udostępnij

Dziś po południu (poniedziałek) odwiedził Kamienną Górę prezydent RP Andrzej Duda. Spotkanie z mieszkańcami trwało ok. 1,5 godziny.

Prezydentowi towarzyszyli wiceminister Marzena Machałek, minister Andrzej Dera oraz senator Krzysztof Mróz. Dostojnego gościa witali mieszkańcy, poczty sztandarowe, przedszkolaki i uczniowie na czele z klasą mundurową kamiennogórskiego ZSZiO. Starosta Jarosław Gęborys w swoim przemówieniu podkreślił wyjątkowość tej pierwszej oficjalnej wizyty głowy państwa w naszym powiecie. Z kolei prezydent skupił się na rocznicy 100-lecia niepodległości Polski i osiągnięciach obecnej ekipy rządzącej. Ukłonem wobec mieszkańców powiatu były ciepłe słowa o walorach turystycznych naszych stron, ze szczególnym uwzględnieniem sanktuarium w Krzeszowie, które przed przyjazdem do Kamiennej Góry Andrzej Duda odwiedził. Zapewnił o budowie drogi S3, która będzie wielką szansą dla miasta i regionu.
Spotkanie zakończyło się rozmowami z mieszkańcami powiatu i okolic (m.in. Wałbrzycha), fotografiami z nimi itp. Mimo dość chłodnego i deszczowego popołudnia prezydent poświęcił na to wiele czasu.
Cieszymy się, że do tak małej miejscowości jak Kamienna Góra przyjechał pan prezydent – komentowali uczestnicy dzisiejszego spotkania. Szeroka relacja z niego już w czwartek w RTI.
jc

Czytaj również

#reklama
Protest przed wizytą
Witryna kamiennogórskiej księgarni „Atena” zmieniła swój wygląd tuż przed wizytą Andrzeja Dudy. – To mój protest przeciw łamaniu konstytucji przez prezydenta – mówi Krystyna Czerniga, właścicielka „Ateny”.
#AKTUALNOŚCI
71
Szykują rynek dla prezydenta
Od rana (poniedziałek 12 marca) trwają przygotowania do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Kamiennej Górze. Na płycie rynku montowane są metalowe bariery. Ekipy Spółki Mieszkaniowej i starostwa intensywnie sprzątają centrum miasta.
#AKTUALNOŚCI
3
Nocne Arado
Już za tydzień kolejna niezwykła przygoda z podziemna trasą turystyczną w Kamiennej Górze.
#KULTURA
1
Uwaga – zmiany w centrum!
W związku z wizytą prezydenta w Kamiennej Górze zgodnie z wytycznymi Służby Ochrony Państwa oraz starostwa powiatowego od niedzieli 11 marca od godz. 18.00 do poniedziałku 12 marca do godz. 20.00 zmianie ulegnie organizacja ruchu w ścisłym centrum miasta.
#RÓŻNE
0

Komentarze

tereza
2018-03-15 10:24
Wszystkim co mówili,że wizyta prezydenta RP w Kamiennej Górze jest wydarzeniem historycznym i wszyscy o Kamiennej Górze usłyszą, trzeba przyznać rację,bo w całej Europie,a może i nawet w świecie komentują wypowiedź prezydenta RP(notabene byłego europosła zasiadającego w Europarlamencie i pobierającego sporą dietę w euro),porównującego Unię Europejską(w szeregi której sami chcieliśmy wejść za namową polityków,także tych prawicowych)do zaborców Polski.O samej Kamiennej Górze niewiele świat się dowiedział poza nazwą i tym,ze S3 ma powstać,ale możemy śmiało mówić,ze historyczna wypowiedź prezydenta RP została wygłoszona właśnie nie gdzie indziej tylko w KAMIENNEJ GÓRZE.
romani
2018-03-13 13:03
Niestety, dopóki tak będziecie uważali, to faktycznie się nic nie zmieni. Od lat, to wy, wyborcy, utrzymujecie zabetonowane układy SLD (post PZPR) i się dziwicie, że g...no się dzieje w powiecie. Idą wybory, może czas dać szansę na (dobrą) zmianę również w KG. Jakoś w skali całej Polski to działa, a miasta typu KG się rozwijają. A jak na razie, to widzę tu tylko narzekanie i retorykę typu: Nie, bo PiS, Nie, bo to Kaczor, Nie, bo Duda, i w ogóle NIE, bo NIE..
tereza
2018-03-13 09:41
Do do Terezy,nie słyszałam,bo tam nie byłam.A agitacja to nie tylko przemówienia ale także właśnie taka obecność prezydenta który jest prezydentem wszystkich Polaków ale przede wszystkim skłania się ku swojej partii czyli PIS.
Ogólnie to ja za żadną partią nie jestem.
Nie widziałam na żywo żadnego prezydenta bo nie mam takiej potrzeby.
Odnośnie promocji powiatu kamiennogórskiego ,w szczególności KG przez prezydenta to spadnij na ziemię.
Starosta tez nic nie zdziała.
Poza tym mieliśmy w sejmie posła z naszego powiatu.Mieliśmy i mamy panią Machałek która przez długi czas była związana z Kamienną Górą i jakoś nic się na lepsze nie zmieniło i nie zmienia,więc obecnosć prezydenta w KG(takich miast odwiedza dziesiatki)nie wpłynie jakoś reklamująco i rozwijająco.
do Terezy
2018-03-13 08:51
Jeżeli Świątek nic nie robi, to może starosta z prezydentem wypromują Kamienną. To bez znaczenia,że jeździ, że PIS. Kto z ważnych był kiedykolwiek w Kamiennej?
Słyszałaś coś w jego przemówieniu o agitowaniu? Widziałaś tu kiedyś Komorowskiego? Kwaśniewskiego?
I najważniejsze: byłaś na rynku?? Widziałaś?
Lolek
Mirek
2018-03-13 06:01
Kamienna Góra pojawiła się na chwilę w ogólnopolskich i regionalnych mediach i wreszcie była to pozytywna wzmianka o naszym mieście i regionie. Słowa Prezydenta o Krzeszowie także poszły świat i to właśnie jest marketing. Czy tak trudno to zrozumieć? Kamienna Góra i region zyskały za darmo swoje pięć minut w mediach i to się liczy. Czy tak trudno to zrozumieć?
tereza
2018-03-12 21:56
Do Lolek,jaka promocja,jaki marketing?
Przyjazd prezydenta do KG (takich miasteczek odwiedził i odwiedzi dziesiątki) nie ma i nie bedzie miało żadnego wpływu na rozwoj KG, na sprowadzenie inwestorów, na zwiększenie turystów.
Poeta
2018-03-12 21:18
Choć kropiło
I choć mrzyło...
Było miło :)
tereza
2018-03-12 21:03
Do elo,i z czego tak sie bardzo cieszysz?
Przecież ta wizyta nic nie wniesie do sytuacji KG.
Prezydent jeździ po małych miejscowościach z ustaleń partyjnych,czyli PIS aby ludzie na PIS głosowali.
Ja tam żadnemu politykowi nie wierzę,ani tym z prawicy,ani z lewicy ani ze środka.


Lolek
2018-03-12 20:34
A gdzie zaszył się pan Burmistrz, za którego robotę marketingową-promocyjną odwalił starosta???
elo
2018-03-12 19:27
Cieszę się bardzo !!!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama