DO GÓRY

Pożegnalna sesja (galeria)


     
    Udostępnij

W piątek 12 października radni VII kadencji spotkali się na ostatniej sesji rady miasta Kamienna Góra. Posiedzenie wypełniły mowy podsumowujące pracę burmistrza i rajców.

Podczas uroczystego posiedzenia 20 rajców wysłuchało sprawozdań burmistrza Krzysztofa Świątka oraz wiceprzewodniczącego Jerzego Basty. Burmistrz podziękował rajcom.
– Nasza współpraca była pozytywna – przekazał zebranym.
Kończymy tę kadencję z poczuciem spełnionego obowiązku – podsumował z kolei wiceprzewodniczący. Radny podkreślił, że gremium starało się w miarę możliwości realizować potrzeby mieszkańców. Nie na wszystkie starczyło jednak pieniędzy.
– Tak krawiec kraje, jak mu materii staje – spuentował starym przysłowiem.
Osobno z koleżankami i kolegami pożegnała się randa Zofia Kolat.
– To była trudna kadencja, ale udało nam się ją zakończyć pozytywnie i życzliwe – skomentował Henryk Różański.
Po oficjalnej części i zamknięciu porządku obrad przed radnymi, burmistrzem i pracownikami urzędu wystąpili młodzi muzycy z LO.
Red.

Czytaj również

#reklama
Głosowanie na budżet partycypacyjny
Kamiennogórzanie mogą oddawać głosy na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego.
#RÓŻNE
1
Tablica na 100-lecie
W sobotę 13 października w Świdniku odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza za Ojczyznę w kościele pw. Świętego Mikołaja.
#AKTUALNOŚCI
1
Debata o mieście i powiecie
Wczoraj (sobota) w Muzeum Tkactwa odbyło się spotkanie KWW Janusza Chodasewicza z mieszkańcami Kamiennej Góry. Członkowie komitetu zaprezentowali tam swój program.
#AKTUALNOŚCI
0
Wymaga naprawy
Otwarty kilka miesięcy temu most na Bobrze wymaga gruntownego remontu – tak uznał nadzór budowlany i zwrócił się o wykonanie prac do miasta. Nadal nie wiadomo jednak, czy ratusz jest właścicielem przeprawy. – Dopóki nie jest to ustalone, nie możemy wykonać jakichkolwiek prac – mówi Marcin Ryłko, rzecznik ratusza.
#AKTUALNOŚCI
3

Komentarze

mariusz
2018-10-17 07:29
wydaje mi sie ze to najgorsza obsada ratusza w ostatnich latach, to bezplodnej grupy ludzi nie widzilaem od dawna.Zal bylo to ogladac , i jak powiedzial przedmowca ci wszyscy ktorzy chca zmian i w dniu wyborow rusza tylki z kanapy i pojda na wybory , aby znowu nie bylo tak jak w ostatnich latach.pozdrawiam
Marek Sz.
2018-10-16 10:11
Ma pan rację panie Januszu. Życzliwośc dotyczyła wyłącznie "świty".
Pan przecież nie był życzliwy dla nich;-)
No i poza tym, zgodnie z kamiennogórskimi zasadami, radny POPIERA burmistrza a nie sprzeciwia się.
Janusz Chodasewicz
2018-10-15 21:55
A to dobre: udało się zakończyć pozytywnie i życzliwie. Tak mówi przewodniczący Różański. A ja tych pozytywów i życzliwości w tej radzie zaznałem najwięcej. Zabieranie głosu, wyganianie z mównicy, ograniczanie czasu wystąpienia, próby cenzurowania wypowiedzi, a wreszcie wywalenie mnie z rady po intrydze uknutej przez nieznoszących krytyki pretorianów burmistrza to przykłady tej niezwykłej życzliwości. Ostatnim z nich jest niezaproszenie mnie na ową pożegnalną sesję. A przecież 3/4 kadencji byłem radnym. A może nie byłem, panie Różański, bo słowo "radny" wobec mnie nie przechodziło panu przez gardło. Mam nadzieję, że teraz równie życzliwie jak pan mnie potraktują pana i pana kolegów z Razem wyborcy. I to będzie pozytyw na nową kadencję.
Tkacz Śląski
2018-10-15 20:12
Miejmy nadzieję,że słowo "pożegnalna" oznacza dla obecnej ekipy pożegnanie.Na zawsze.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama