DO GÓRY
#reklama

Powrót niedźwiedzia w Sudety?


     
    Udostępnij

Kolejna przyrodnicza sensacja w regionie.

Niedawno facebookowe grupy obiegło zdjęcie... niedźwiedzia brunatnego pod Świdnicą. U podnóża Gór Sowich ten potężny drapieżnik miał sobie najzwyczajniej w świecie spacerować skrajem jezdni. Co ciekawe, Państwowa Akademia Nauk potwierdza zarejestrowane obserwacje tego gatunku w dwóch miejscach na terenie powiatu kamiennogórskiego oraz w okolicach Sokołowska.
– Nawet jeżeli informacja o Burkatowie nie była prawdziwa, występowanie niedźwiedzia u nas nie jest wykluczone – komentuje dr hab. inż Andrzej Wuczyński z Dolnośląskiej Stacji Terenowej Instytutu Ochrony Przyrody PAN we Wrocławiu.
Strona internetowa www.iop.krakow.pl prezentuje interaktywny Atlas Ssaków Polski. Na mapie można zobaczyć lokalizacje, w których zaobserwowano określone gatunki zwierząt. Co ciekawe, w przypadku niedźwiedzia brunatnego w całym kraju zanotowanych zostało 139 obserwacji. W tym 2 z nich na terenie naszego powiatu! Jedna w okolicach zbiornika w Krzeszówku, druga między Miszkowicami a Opawą.

Więcej w RTI!
RG/ zdjęcie ilustracyjne (RG)

Czytaj również

#reklama
Zimowe Rudawy
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na 45. Rajd Zimowy. To cykl wypraw na 4 trasach. Pierwsza wycieczka odbędzie się w sobotę 20 stycznia.
#RÓŻNE
0
Bez prądu (10 stycznia)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Kulturalny rozkład jazdy RTI – styczeń 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Zatrudnił mistrza
W święto Epifanii, czyli 6 stycznia, 355 lat temu w Kamiennej Górze na świat przyszła nietuzinkowa postać. To Christian Ludovici. Naukowiec, który zrobił karierę w Lipsku. Jego nazwisko wiąże się też z Janem Sebastianem Bachem, który w tym samym mieście zyskał największą sławę.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Sylwester
2018-01-09 14:26
Mapa interaktywna jest dostępna pod adresem:
http://www.iop.krakow.pl/ssaki/Katalog.aspx

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama