DO GÓRY
#reklama

Powrót do Pięknej Epoki (galeria)


     
    Udostępnij

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyła się uroczysta prezentacja fresku zdobiącego ścianę bibliotecznej świetlicy. Wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa oprawa, którą zapewnił Uniwersytet Trzeciego Wieku.

We wtorek 8 maja w sali ZSO oficjalnie zaprezentowany został nowy malunek Wiesława Kozłowskiego. To nieistniejąca dziś restauracja Burgberg, która znajdowała się na Górze Zamkowej. Dzieło wykonał artysta i nauczyciel ze szkoły z grupą pomocników (uczniów i pracowników placówki). Dzieło powstało na podstawie widokówki z kolekcji wicedyrektora ZSO, Jarosława Tułaczyka. Autor opowiedział o procesie twórczym. Dodatkowo z okazji Dnia Bibliotekarza gospodarze uroczystości wręczyli też kwiaty i podziękowania bibliotekarkom szkolnym, które opiekują się miejscem i prowadzą w nim zajęcia. Studenci UTW od 3 lat poznają w szkolnej sali tajniki arteterapii. I to właśnie uczestnicy tych zajęć uświetnili otwarcie sali strojami z epoki. Panie ubrały się w suknie. Były kapelusze i wachlarze. Barwna i dostojna grupa seniorów wyglądała tak malowniczo, jak namalowani kamiennogórzanie sprzed 100 lat. Idealny entourage dla wspomnień o czasach Belle Époque.
Red.

Czytaj również

#reklama
W Teatrze Dramatycznym spektakl za grosze!
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na spektakl w ramach Dnia Teatru Publicznego 2018 i towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”.
#KULTURA
0
Zabierz mamę!
PTTK Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na kolejny rajd. Tym razem piechurzy będą na szlaku... z mamami! To oferta specjalna na Dzień Matki, który przypada 26 maja.
#RÓŻNE
0
Spektakle za grosze
„Grosze grają rolę” – również w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu.
#KULTURA
0
Skalnicy zawrócili Bóbr (galeria)
W niedzielę przy słonecznej pogodzie na boisku przy ul. Sportowej w Kamiennej Górze spotkali się w meczu ligowym - Skalnik Czarny Bór oraz Bóbr Marciszów. Podopieczni Józefa Borconia ze Skalnika wygrali 2:0 (1:0).
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama