DO GÓRY
#reklama

Potrzebny remont


     
    Udostępnij

Mieszkańcy Ciechanowic chcieliby, żeby na wiosnę samorząd postarał się o naprawę drogi we wsi. Chodzi o około 250 metrów trasy wiodącej do stacji kolejowej. – Droga jest bardzo zniszczona. Szczególnie zimą trudno się po niej poruszać – mówi Julian Polański (na zdjęciu), radny z Ciechanowic.

Droga kiedyś należała do kolei. W 2012 roku gmina dostała ją w „prezencie”, jako mienie skomunalizowane decyzją wojewody. W czasie niedawnego remontu peronu kolejowego na stacji kolejarze używali jej, dowożąc potrzebne materiały. Po wykonaniu tych prac wyrównali rozjeżdżoną mocno trasę.
– To jednak na długo nie wystarczyło – mówi radny Polański. – Droga wymaga znów naprawy.

Więcej o tym w styczniowym numerze RTI
EK

Czytaj również

#reklama
Groził nożem, zabrał kasę
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który jest podejrzany o rozbój. Zaatakował i okradł 39-latka w jego mieszkaniu.
#AKTUALNOŚCI
0
Herbowa wieś
W Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbyła się premiera drugiego wydania książki pt. „Herbowa wieś Chełmsko Śląskie” autorstwa Jerzego Sarneckiego.
#AKTUALNOŚCI
0
Wilki żyją obok nas
Odciski wilczych łap znaleźli na śniegu w Błażejowie leśnicy z Nadleśnictwa Kamienna Góra. Na ślady tych drapieżników natrafili na oddalonej od zabudowań leśnej ścieżce. Leśnicy uważają, że w naszej najbliższej okolicy żyją obecnie co najmniej dwa wilki. Zwierzęta te stronią od człowieka, więc spotkania z nimi nie musimy się obawiać.
#AKTUALNOŚCI
0
Segreguj albo płać
Już dziś wiadomo, że mieszkańcy gminy wiejskiej Kamienna Góra od nowego roku będą segregować odpadki na zupełnie nowych zasadach. Ci, którzy się na to nie zdecydują, zapłacą zdecydowanie więcej niż dotychczas. – Mieliśmy jedną z najtańszych stawek w regionie, a to nie motywowało do ekologicznego postępowania z odpadkami – mówi wójt Patryk Straus (na zdjęciu). Mieszkańców miasta również najprawdopodobniej czeka wzrost opłat.
#AKTUALNOŚCI
8

Komentarze

M.z.Marciszowa
2018-01-04 14:08
Drogę zróbcie sobie sami bo ją zniszczyliscie ciagnikami

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama