DO GÓRY
#reklama

Potrzebna krew


     
    Udostępnij

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęca do oddawania krwi. W ostatnim czasie widoczny jest spadek donacji, natomiast stale rośnie zapotrzebowanie na ten cenny dar.

Już 3 grudnia na rynku ponownie będzie można oddać krew w mobilnej stacji na rynku w Kamiennej Górze. Od godz. 9.00 do 13.00 w krwiobusie dyżurować będą pracownicy wałbrzyskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
– Krwi nie da się wyprodukować, jej oddawanie jest wspólnym celem społecznym. Dodam, że bez tego leku nie jest możliwe- wykonanie ciężkiej operacji, leczenia niektórych nowotworów czy poparzeń – mówi Joanna Ziejło-Augun, specjalista ds. Promocji Krwiodawstwa. – Tak nie wiele trzeba, bo tylko 450 ml by uratować aż 3 osoby!
Red.

Czytaj również

#reklama
Pod Wyrwigroszem
W bolkowskim Domu Kultury odbędzie się wieczór pełen śmiechu. Publiczność będzie bawił Kabaret pod Wyrwigroszem.
#KULTURA
0
„Sorry, Winnetou”
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza.
#KULTURA
0
Straż miejska zdusi smog?
Nie da się dłużej udawać, że w mieście tego problemu nie ma. W Kamiennej Górze – szczególnie teraz w sezonie grzewczym – wszyscy oddychamy toksycznym, rakotwórczym dymem. Każdego roku poziom zanieczyszczenia jest większy. 90 procent tych spalin powstaje w piecach mieszkańców, którzy palą wszystkim, co wpadnie im w ręce. Nowy burmistrz nie wyklucza powołania straży miejskiej, która jako jedyna ma prawo kontrolować paleniska i wystawiać mandaty za palenie śmieciami.
#AKTUALNOŚCI
21
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama