DO GÓRY
#reklama

Potrzeba porozumienia


     
    Udostępnij

Czy wałbrzyskie autobusy miejskie powinny przyjeżdżać do Kamiennej Góry? W mieście od dawna mówi się o komunikacji miejskiej. Od wielu lat jest to jednak tylko temat dywagacji, a nie konkretnych działań.

W czerwcu informowaliśmy na kolumnie Czarnego Boru o wycofaniu się jednej z firm transportowych z realizowania połączenia busem między Kamienną Górą a Wałbrzychem. Temat wywołał też sporo poruszenia na naszym portalu. Jeszcze przed wakacjami druga z firm zdołała rozszerzyć swoją ofertę. Jednak wciąż w weekendy, zwłaszcza w niedziele, jest zbyt mało kursów. Połączenia Kamiennej Góry z największym miastem w regionie kuleją. Jest ich w ciągu doby zaledwie kilka i kończą się wczesnym wieczorem. Uniemożliwia to np. dojazd do pracy zmianowej czy uczestnictwo w imprezach kulturalnych w stolicy naszej aglomeracji. Tymczasem Wałbrzych coraz śmielej rozszerza zakres swojej miejskiej komunikacji. Do porozumienia dołączają sąsiednie gminy. Niedawno na mapie połączeń pojawiły się Stare Bogaczowice. Niektóre nitki sięgają już daleko poza powiat wałbrzyski. Jednym z autobusów pasażerowie dojadą nawet do Czech! Trasa liczy około 20 kilometrów. Bilet na całą trasę kosztuje zaledwie 3,20 zł! Tyle też dzieli Wałbrzych od Kamiennej Góry, ważnego partnera AW. Dlaczego więc nie ma wciąż u nas wałbrzyskich niskopodłogowców?
– Wałbrzych jest organizatorem komunikacji zbiorowej na terenie miasta oraz gmin, z którymi zawarto porozumienie w zakresie lokalnego transportu zbiorowego – wyjaśnia Krystian Ulbin z wałbrzyskiego magistratu. Okazuje się, że porozumienie międzygminne w tej kwestii pomiędzy Wałbrzychem a Kamienną Górą nie zostało zawarte.

Więcej na ten temat w RTI 31/2018
RG/ foto: użyczone

Czytaj również

#reklama
Zieleń i barierki
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podnosi standard swojej trasy w powiecie kamiennogórskim.
#AKTUALNOŚCI
0
Być jak Cichociemni
Kamiennogórska trasa podziemna Arado zaprasza na nocne zwiedzanie. W sobotę 11 sierpnia zwiedzający zobaczą atrakcję po zmroku. Dodatkowym elementem programu jest aranżacja na historyczne wydarzenia z czasów II wojny światowej.
#RÓŻNE
0
Jarmark w Chełmsku
Jarmark Tkaczy Śląskich już 10 i 11 sierpnia!
#KULTURA
1
Tajemnice w Książu
Już w nadchodzący weekend odbędzie się kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w Wałbrzychu. Zamek Książ będzie stolicą poszukiwaczy przygód i skarbów.
#KULTURA
0

Komentarze

brak komunikacji
2018-08-08 17:16
Niemoc komunikacyjna władz miasta nikogo nie dziwi. Wystarczy przypomnieć busiki burmistrza kursujące w ramach jego przedwyborczej Komunikacji Miejskiej, które tak szybko znikły, jak się pojawiły.
https://www.facebook.com/Linia-Miejska-Kamienna-Góra-1479855905636958/
All
2018-08-08 12:42
dlaczego nie ma porozumienia? Proszę zapytać prezesa PKS-u

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama