DO GÓRY
#reklama

Poniżej średniej


     
    Udostępnij

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu podała wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie szkół z powiatu kamiennogórskiego w niemal wszystkich sprawdzianach wypadli niestety poniżej średniej wojewódzkiej. Jedynie język niemiecki przyniósł bardzo dobry, zauważalny na mapie Dolnego Śląska rezultat.

Do egzaminu przystąpiło w powiecie 391 uczniów. Obowiązkowo każdy zdawał część humanistyczną i matematyczno-przyrodniczą (każda składająca się z dwóch egzaminów) oraz język obcy na dwóch poziomach (do wyboru angielski i niemiecki).
Najlepiej poszedł język polski. Uczniowie z powiatu zdali go na średnio 66,2 proc. przy przeciętnym wojewódzkim wyniku 68,1 proc. Nieco gorzej wypadli choćby po sąsiedzku uczniowie z pow. jaworskiego i wałbrzyskiego i Wałbrzycha. Historię gimnazjaliści z pow. kamiennogórskiego napisali na 56,5 proc. (średnia wojewódzka: 57,7). W tym przypadku byli lepsi od gimnazjalistów z wałbrzyskiego, jaworskiego i jeleniogórskiego. Królowa nauk, matematyka, poszła uczniom z powiatu kamiennogórskiego na 44 proc. Średnia wojewódzka to 45,4 proc. To wynik znacznie lepszy niż w przypadku uczniów wszystkich trzech ościennych powiatów.
Przedmioty przyrodnicze młodzi mieszkańcy Kamiennej Góry i okolic napisali średnio na 47,8 proc. Przeciętny wynik w województwie wyniósł 51 proc. Gimnazjalistom z pow. kamiennogórskiego poszło lepiej niż kolegom i koleżankom z pow. jaworskiego i wałbrzyskiego. Na 60,9 proc. uczniowie z pow. kamiennogórskiego napisali test z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym (średnia wojewódzka: 67,2). W tym przypadku gorzej napisali uczniowie z pow. wałbrzyskiego. Angielski na poziomie rozszerzonym wypadł na 45,4 proc. przy średniej wojewódzkiej 50,7. Lepiej od uczniów z wałbrzyskiego, ale gorzej od gimnazjalistów z jeleniogórskiego, którzy napisali powyżej średniej wojewódzkiej. Klasę młodzi mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego pokazali w języku niemieckim. Poziom podstawowy tego języka wybrało 117 uczniów. Napisali średnio na 59,9 proc., przy średniej wojewódzkiej 53,1. To trzeci na Dolnym Śląsku wynik po powiecie wrocławskim i Wrocławiu. W przypadku poziomu rozszerzonego germaniści z powiatu kamiennogórskiego nie spisali się już tak dobrze. Uzyskali średnio 30,6 proc. przy średniej wojewódzkiej 35,8 i lepszym wyniku uczniów z wałbrzyskiego i jeleniogórskiego.
RG wg OKE/ foto ilustracyjne (freeimages.com)
#reklama
Jaka jest największa atrakcja turystyczna powiatu kamiennogórskiego?
#ankieta

Czytaj również

#reklama
Wyrównany derbowy mecz (galeria)
W Boże Ciało trybuny boiska przy ul. Sportowej w Kamiennej Górze pękały w szwach. Dawno nie było tylu kibiców na pojedynku derbowym. Mecz był pomiędzy rezerwami Olimpii a Czarnymi Przedwojów był wyrównany. Skuteczniejsi w końcówce byli gospodarze, którzy triumfowali 2:1.
#SPORT
0
Zmiany w parafii
Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski zatwierdził tegoroczny dekret o zmianach duchowieństwa w parafiach diecezji.
#RÓŻNE
1
ZUS radzi: potrzebujesz opiekunki do dziecka? zatrudnij nianię
Jeśli masz małe dziecko i potrzebujesz opiekunki, możesz ją zatrudnić bez zakładania własnej firmy. Wystarczy skorzystać z możliwości, jaką daje podpisanie z nianią umowy aktywizacyjnej. W tym przypadku zatrudniającym może być osoba fizyczna, a więc rodzic. Umowy aktywizacyjne znane są na rynku od 2011 roku. Dzięki nim zatrudniający, czyli rodzic nie musi płacić składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne za nianie, gdyż te są finansowane z budżetu państwa. To jest przyczyna popularności tego sposobu zatrudniania niani. Nie zawsze i nie z każdym jednak taką umowę można podpisać.
#RÓŻNE
0
Wójt postawił na swoim
Wszystkie OSP z gminy Czarny Bór podpisały umowy na dotacje.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama