DO GÓRY
#reklama

Polonez na rynku (galeria)


     
    Udostępnij

Kamiennogórski rynek po raz drugi zamienił się w salę balową.

W piątek 12 stycznia na placu Wolności odbyła się plenerowa prezentacja poloneza klas maturalnych i innych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.
– To wydarzenie to również nasz wkład w uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości Polski – mówi dyrektor Mariola Jaciuk. – Polonez to piękny, polski taniec, idealny na taką okazję.
Widowisko oglądali kamiennogórzanie, których nie wystraszyła zła pogoda. Uczniów podziwiała też wicestarosta powiatu kamiennogórskiego, Małgorzata Krzyszkowska.
Część par ubrana była w piękne kostiumy. Męskie mundury galowe „z epoki” szkoła wypożyczyła z Akademii Wojsk Lądowych (była Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki) we Wrocławiu.
Podobne imprezy z powodzeniem odbywają się od lat w większych miastach: we Wrocławiu (od 2001 roku) czy Wałbrzychu (od 2014 roku). Kamienna Góra podziwiała poloneza na rynku po raz drugi. W tym roku, 5 stycznia, po raz pierwszy takie wydarzenie odbyło się w Jeleniej Górze.
RG

Czytaj również

#reklama
Niejasna przyszłość dworca
Jak długo będzie jeszcze trwało odbijanie piłeczki?
#AKTUALNOŚCI
4
Szkolna Orkiestra z rekordem (galeria)
Wczoraj (czwartek, 11 stycznia) w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbył się koncert świąteczno-noworoczny na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
#RÓŻNE
1
Na co do kina? (12-18 stycznia)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Krzeszowie i Kowarach. 
#KULTURA
0
Ferie w regionie
Jakie atrakcje dla najmłodszych mieszkańców okolic przygotowały ośrodki kultury w Kamiennej Górze, gminie Kamienna Góra, gminie Marciszów, gminie Lubawka i gminie Czarny Bór?
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama