DO GÓRY

Pół roku WORD-u


     
    Udostępnij

Powrót tej instytucji był strzałem w dziesiątkę.

Na początku grudnia minie 6 miesięcy od uruchomienia kamiennogórskiego zamiejscowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze. Przez ten czas do egzaminów w naszym mieście podeszło już ponad 700 osób!
Już po miesiącu działania ośrodka pisaliśmy, że wspólna inicjatywa urzędu miasta i urzędu marszałkowskiego była sukcesem. Ilość chętnych spowodowała wydłużenie czasu pracy biura, które na początku pracowało jedynie na pół etatu. Pracy jest sporo, bo mieszkańcy powiatu (i nie tylko, bo są też chętni z innych miejscowości) garną się do zaliczania egzaminu u nas. Na naszą prośbę pracownicy WORD przygotowali zestawienie. Wynika z niego, że od czerwca do trzeciego tygodnia listopada w ośrodku odbyło się 714 egzaminów teoretycznych.

Więcej w najnowszym wydaniu RTI - już w kioskach!
RG/ foto: archiwum RTI

Czytaj również

#reklama
Polska uległa Europie
W dniach 3-9 grudnia w hali OSiR w Boguszowie-Gorcach 1 odbywało się międzynarodowe zgrupowanie Euro Camp w zapasach kobiet, którego zwieńczeniem był mecz Polska – reszta Europy (na zdjęciu). Gospodynie były gościnne i przegrały 7:11. Jeden punkt wywalczyła dla Polski Julia Molińska z Herosa Czarny Bór.
#SPORT
0
Polsko-czeski jarmark (galeria)
Mnóstwo straganów, wizyta świętego Mikołaja i uroczysta iluminacja – tak w skrócie rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy na kamiennogórskim rynku.
#AKTUALNOŚCI
0
Podpiszą deklarację
Pod koniec października w Kamiennej Górze samorządowcy z południa Dolnego Śląska obradowali w sprawie podjęcia tzw. Deklaracji Sudeckiej. Dokument ma zostać oficjalnie podpisany już 11 grudnia. Czy stanie się zaczątkiem ważnych zmian dla naszego regionu?
#RÓŻNE
0
Złodziej narzędzi i prądu
Mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego usłyszał zarzuty kradzieży sprzętu oraz nielegalnego poboru prądu elektrycznego.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Mieszkaniec Wrocławia
2017-12-11 18:54
Zgadzam się z przedmówcą. Popieram egzaminy w Kamiennej Górze, ale w takim wypadku powinno być też 6-10h jazdy po większym mieście, minimum wielkości Jeleniej Góry. Zdawałem prawo jazdy w Jeleniej Górze i po tym właśnie mieście wyjeździłem około 20h co bardzo pomogło mi zyskać pewność na drodze w większych miejscowościach. Sam na co dzień mieszkam we Wrocławiu i wiem o ile trudniejsza jest jazda po dużym mieście.
Chudy
2017-12-11 18:19
Po Kamiennej w godzine szczytu wcale tak łatwo się nie jeździ. Prawdziwa nauka jazdy jest dopiero podczas codziennej jazdy.
Kierowca
2017-12-11 14:14
Niby dobry pomysł , że egzaminy są w Kamiennej Górze .. tylko ciekawe jak taki kierowca, który jeździ tylko po Kamiennej Górze poradzi sobie w dużym mieście ... wiem coś o tym bo zdawałem w Jeleniej ładnych parę lat temu... Niby przepisy wszędzie takie same , ale rzeczywistość jest inna i zachowanie za kierownicą w małym mieście jakim jest Kamienna Góra a taką np. Jelenią , o Wrocławiu już nie wspomnę ..

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama