DO GÓRY
#reklama

Pociąg i basta!


     
    Udostępnij

Bronią kolei do upadłego. Walczą o powrót komunikacji szynowej do Kamiennej Góry i Lubawki. Podpiszesz ich petycję?

Miłośnicy kolei nie dają za wygraną. Po ostatniej zaskakującej decyzji Kamiennej Góry w sprawie stanowiska gmin Euroregionu Nysa w walce o przywrócenie lokalnych połączeń przygotowali petycję. Postulat Kazimierza Kawy o wykreśleniu Kamiennej Góry z dokumentu przygotowanego przez związek wójtów i burmistrzów regionu oburzył środowisko miłośników kolei. Poszły za tym konkretne ruchy. Powstała petycja skierowana do burmistrza Krzysztofa Świątka.
– W Kamiennej Górze są potrzebne pociągi. Ubywa połączeń autobusowych, ludzie nie mają jak podróżować – zauważa Jacek Chorągwicki.
Odpowiedzią na ospałość samorządu mają być akcje wielbicieli kolei.
Organizatorzy akcji przygotowali na stronie www.petycje.pl dokument pod nazwą:
» „Połączenia kolejowe Kamiennej Góry z Wrocławiem, Jelenią Górą i Lubawką każdego dnia!” (numer identyfikacyjny tej petycji to 12550)
Chcą podpisane arkusze wręczyć burmistrzowi Świątkowi na dowód społecznego zainteresowania tematem.

Więcej w RTI
RG

Czytaj również

#reklama
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 21-23 lipca)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Ekipa Rzeszuta wygrała
W niemieckim Mechtersheim w ostatnią niedzielę 16 lipca rozegrano turniej piłki nożnej Eichbaum Cup 2017. W stawce 6 ekip najlepszym zespołem okazał się TSG Pfeddersheim w składzie z urodzonym w Kamiennej Górze- Bartoszem Rzeszutem (na zdjęciu), wychowankiem Olimpii.
#SPORT
0
Więcej na zabytki?
Są efekty protestów organizacji społecznych, o których pisaliśmy na naszych łamach. Wojewoda ogłosił, że podjął decyzję o dwukrotnym zwiększeniu środków na ochronę i konserwację zabytków na Dolnym Śląsku.
#KULTURA
0
Policjanci świętowali (galeria)
Na dziedzińcu kamiennogórskiego muzeum odbyło się Święto Policji . Funkcjonariusze odebrali awanse, odznaczenia i gratulacje.
#AKTUALNOŚCI
3

Komentarze

Kolejarz
2017-07-27 18:16
W Sędzisławiu rozpoczęła się naprawa peronu nr 1 przy torze nr 4 z którego mają odjeżdżać pociągi do Kralovca. Pierwsze zdjęcia na stronie:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=5398&start=540
tereza
2017-07-27 10:12
Do odp. Tereza,czytaj ze zrozumieniem,bo napisałam,że w naszym rejonie kiedys pociagi pękały w szwach(autobusy też).
Po drugie nie powtarzaj tego o czym ja napisałam,czyli o tym,że w Sędzisławiu mnóstwo pociagów sie zatrzymuje.
Obroncy kolei(Ty widać tez do nich nalezysz)postuluja o powrót komunikacji szynowej do Kamiennej Góry i Lubawki a nie o to aby w ogóle w Polsce pociągi kursowały.Komunikacja kolejowa ogolnie ma sie dobrze,bo jest oblegana tłumnie przez pasażerów,ale nie na naszym terenie ze wzgledu
na brak pasażerów(wyjaśniłam to w poprzednich wypowiedziach).Jeżeli likwidowane są połaczenia publiczne samoch.lub są zmniejszane do minimum,bo są nierentowne,to tym bardziej stała,codzienna komunikacja kolejowa na naszym terenie nie ma racji bytu.
odp. Tereza
2017-07-26 20:48
Widać, że dawno nie miałaś styczności z koleją. Wystarczy przejechać się do Wrocławia, żeby samemu zobaczyć że mimo braku komuny pociągi pękają w szwach. OK składy są może krótsze niż dawniej, ale od kilku lat na Dolnym Śląsku tendencja jest wzrostowa i potwierdzają to co jakiś czas informacje prasowe.

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/koleje-dolnoslaskie-przewiozly-o-milion-pasazerow-wiecej-niz-rok-temu-82749.html

Jeśli chodzi o Kamienną Górę to skoro jest coraz więcej chętnych na dojazd samochodem do Sędzisławia na pociąg w kierunku Wrocławia to tym bardziej będą chętni na codzienne kursy, bo nie każdy ma możliwość podwózki do Sędzisławia. Zresztą o czym my tu gadamy. Obecnie z Sędzisławia można bezpośrednio i wygodnie dojechać w większość rejonów Polski, więc nie ma się co dziwić, że ludzie wracają z PKS-ów do kolei.
tereza
2017-07-26 09:37
Do odp. Tereza,bo stacja w Sędzisławiu jest bliżej niż w Marciszowie i w Sędzisławiu sporo pociągów się zatrzymuje.
Zrozum,że z KG,Lubawki nie ma aż tak duzo pasażerów codziennie i na każdy pociag zatrzymujący się w S. aby utworzyć codzienne kursy pociągów.
To nie czasy komuny,że pociągi ,autobusy trzeszczały w szwach z powodu dużej ilości pasażerów na naszym terenie.
Ludzie wolą być dowożeni do stacji w Sędzisławiu czy Marciszowa prywatnymi autami,bo taniej(jeżeli jedzie więcej osób)i wygodniej(nawet jak jedzie jedna osoba),bo przewaznie odjeżdzą sie spod swojego domu. Jadąc przewozem publicznym trzeba się dostosowac do rozkładu jazdy który nie pokrywa/łby się z każdym postojem pociągu na stacji w Sędzisławiu.odp. Tereza
2017-07-26 05:51
To dlaczego w takim razie ze stacji w Sędzisławiu korzysta coraz więcej pasażerów także tych z Kamiennej Góry czy Lubawki, którzy są dowożeni samochodami (inaczej dojechać się nie da)? Jest coraz więcej pociągów na trasie JG - Wrocław, czas przejazdu lepszy niż PKS, nowoczesny tabor to i chętni się znajdują.
tereza
2017-07-24 10:22
Cyt.
"W Kamiennej Górze są potrzebne pociągi. Ubywa połączeń autobusowych, ludzie nie mają jak podróżować – zauważa Jacek Chorągwicki."
Jeżli połaczenia autobusowe,nyskowe sa likwidowane bo są nieopłacalne,to połaczenia kolejowe
tym bardziej są nierentowne.
Autobus,nyska można ogólnie każą drogą dojechać do celu(no chyba,ze zima sroga z zaspami i ślizgawicą,ale wtedy każde auto nie dojedzie).Można w kazym miejscu zrobic przystanek.A pociag ma jedną wyznaczona trasę i często ludzie i tak nie mają jak dostać się do swojej miejscowosci bo pociag tam nie dojeżdża.
Autobusy,nyski świecą pustkami gdy są wakacje,przerwy w szkołach a pociągi miały by byc zapełnione?
Realizmu brakuje tym obroncom kolei
na naszym terenie.
A co najśmieszniejsze to to,że ci obrońcy rzadko korzystaja z przejazdów kolejowych po całej Polsce,bo po prostu poruszają się autami.I jakby nawet kursowały pociagi to taki jeden z drugim miłośnik kolei w KG i tak by sam,z rodziną i znajomymi jeździli by samochodami.KG i okolice to nie żadne metropolie gdzie opłaca się przesiąść na komunikację miejską czy to szynową czy samochodową i zostawić swoje auto w garażu.
Patryk Marcin Kubit
2017-07-21 17:00
Mimo, że nie jestem mieszkańcem Dolnego Śląska to podpisałem petycję z prostej przyczyny: jestem pasjonatem kolei, przejeżdżałem tamtędy do Trutnova i chciałbym tam powrócić

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama