DO GÓRY
#reklama

Płacowa niewiadoma


     
    Udostępnij

Nadal nie jest jasne, ile pieniędzy za pracę w lipcu otrzyma burmistrz Krzysztof Świątek. To efekt zbojkotowania przez radnych w czerwcu uchwały regulującej jego płace. Rajcy nie posłuchali rozporządzenia Rady Ministrów.

Według nowych przepisów samorządowcy mieli zarabiać mniej, nawet do 20 proc. I właśnie taki zabieg przewidywał projekt kamiennogórskiej uchwały. Choć autorzy uchwały zaplanowali maksymalne stawki podstawy i dodatków, to nowa pensja burmistrza miała być o ponad 1500 zł mniejsza niż dotychczasowa. Większością głosów „przeciw” radni nie przyjęli jednak dokumentu. Takiemu stanowi prawnemu przyjrzy się wojewoda.
– Na razie nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego stanowiska – komentuje Krzysztof Świątek. – Dla nas to niewiadoma i kłopot. Na pewno musimy to rozwiązać do 10 sierpnia.

Więcej w RTI
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Pionier nowej nauki
Nauczyciel z Kamiennej Góry 130 lat temu opublikował dzieło, które jest cytowane po dziś. Jako pierwszy przyjrzał się naukowo... nazwom miejscowości. Był w tej dziedzinie pionierem, gdyż poważnie rozpatrywana onomastyka, bo tak się dziś nazywa tę gałąź językoznawstwa, rozwijała się dopiero po śmierci geografa z Landeshut.
#RÓŻNE
0
Jubileuszowy jarmark (galeria)
W sobotę 28 lipca na kamiennogórskim rynku odbyła się 201. edycja Jarmarku Staroci i Rękodzieła.
#AKTUALNOŚCI
0
Pamięci powstańców
W środę 1 sierpnia odbędzie się po raz kolejny kamiennogórska uroczystość związana z ogólnopolskimi obchodami Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 na pamiątkę „godziny W” zawyją syreny w ramach ćwiczeń systemu ostrzegania ludności cywilnej.
#RÓŻNE
0
Muzyka prosto z gór
Sudeckie miejscowości będą rozbrzmiewać dźwiękami klasyki w ramach jubileuszowego XV festiwalu operowego Muzyczny Ogród Liczyrzepy.
#KULTURA
0

Komentarze

petent
2018-08-01 22:37
ciekawe dlaczego urzędasy w Ratuszu mają skrócony czas pracy?
żeby było tak jak było.
2018-07-31 22:05
Krzysiu ma na kącie nie jedno zero Ale nima hektara .Ale się będzie następna kadencje starał.
Elka
2018-07-31 14:21
Podwyżka cen gazu wody prądu

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama