DO GÓRY
#reklama

Pieszczochy burmistrza


     
    Udostępnij

Prezesi dwóch miejskich spółek z Kamiennej Góry otrzymali po 50 tys. zł nagrody.

Potwierdziły się informacje od naszych Czytelników. Zgromadzenia wspólników Spółki Mieszkaniowej oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przyznały prezesom gigantyczne premie.
To nie premie, lecz ruchome składniki wynagrodzenia menadżerów uzależnione od wyników – informuje Marcin Ryłko, rzecznik ratusza.
Bez względu na nazwę na konta Andrzeja Mankiewicza oraz Jarosława Dyczkowskiego trafiło odpowiednio 49 140,00 zł i 51 030,00 zł brutto.
Obie spółki należą w 100 procentach do miasta. Oznacza to, że za decyzjami o nagrodzie stoi ratusz, a konkretnie burmistrz Krzysztof Świątek.
Obaj prezesi zarabiają niemało. W swoich oświadczeniach majątkowych podali kwoty, o jakich zwykły mieszkaniec powiatu może tylko pomarzyć.

Więcej w RTI - już w kioskach!
jc/ foto: ilustracyjne (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Zabawa w bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze zaprosiła najmłodszych mieszkańców miasta na plenerowe zajęcia wakacyjne
#KULTURA
0
Urzędy krócej
Uwaga, tymczasowo zmieniły się godziny pracy urzędów.
#RÓŻNE
1
Mordarski z medalem MP
Finały Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce plażowej odbyły się 28-29 lipca w Sulejowie/k Łodzi. Mistrzowska impreza była bardzo udana dla kamiennogórzanina - Wiktora Mordarskiego (na zdjęciu), który wraz z klubowym kolegą z TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych - Dominikiem Płużką wywalczyli brązowe medale.
#SPORT
0
Nowy numer już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 31/2018 (920)?
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Fox
2018-08-13 23:48
Zastanawia mnie taki strzał w stopę przed samymi wyborami. Może burmistrz czuje, że to już koniec burmistrzowania.
Resztę można sobie dośpiewać.
Janusz Chodasewicz
2018-08-12 22:09
Oksano, mylisz pojęcia. To nie burmistrz dofinansowuje parafie, lecz rada. Dotowanie zabytków, takich jak kościoły, leży w gestii rady. Nie zmienia to faktu, że powolna burmistrzowi rada głosuje te dotacje na jego prośbę. Gdy dzieje się to zaraz po wyborach, jak było na początku obecnej kadencji, można mieć wrażenie, że w ten sposób burmistrz rękami rady spłaca swoje wyborcze wobec księży zobowiązania. Według mnie jest to jednak najmniejszy z jego grzechów ((bo kościoły, jak inne zabytki, tez trzeba remontować). Jednym z największych są te nagrody, o których huczy całe miasto. Dlatego proszę, by akurat tej sprawy nie umniejszać, nie relatywizować. Bo co nagle, powiemy burmistrzowi jak naszym piłkarzom: nic się nie stało? Stało się niestety. Tę kasę można by przeznaczyć na wiele innych bardziej szczytnych celów.. Bez niej prezesi i tak by nie zbiednieli.
Oksana
2018-08-12 18:15
Dajcie spokój z tymi nagrodami, bo więcej niż 50 tys. dostają księża. Dlaczego się czepiacie prezesów, przecież Pan Burmistrz dofinansowuje także niektóre parafie w Kamiennej.
Krystek 💪🤔
2018-08-12 01:53
Czas pożegnać się z ratuszem (Krzysiek). Widać że rola burmistrza w tym roku pana bardzo przerasta. Zamiast zrobić coś w mieście to nagrody dla kolegów, A to jest poprostu żałosne wielkie brawa 👏👏 haha 😏
Janusz Chodasewicz
2018-08-09 09:59
Ursusie, a może usrsusku bardziej pasuje, skoro do mnie jedziesz z redaktorkiem? W jednym masz rację, odejmie im księgowa podatek. To i tak okrągła sumka im zostanie. Popytaj kamiennogórzan, czy nie chcieliby takiej dostać raz w życiu, już nie mowie co roku. A PSZOK na Broniewskiego po co powstał, myślałeś usrsusku? Dla kolegi Mankiewicza. Kosztowało to nas wszystkich ponad 400 tysięcy złotych. I co się nagle stało? Gdy kolega burmistrza awansował z szefa sprzątaczy na prezesa PSZOK nagle okazał się niepotrzebny. Dziwny zbieg okoliczności, co? Na koniec ci powiem, żebyś nie wspominał o wyborach. Mieszkańcy dobrze wiedzą, że przyznanie tych nagród miało wyborczy kontekst. Jaki? Domyśl się, siłaczu!
El Chinimas
2018-08-08 22:41
Ja osobiście brutto zarabiam mniej niż 30 tyś ROCZNIE!!!! Obraża mnie to wielkopaństwo URSUSA komunistycznego jak całe RAZeM. ....
El Chinimas
2018-08-08 22:25
Kwota brutto, a co netto będzie dobrze? Mało wyjdzie?? Wam zawsze k.. mało.
ursus
2018-08-08 09:11
Artykuł dno,pod wybory.Przekłamywanie faktów/np.kwota brutto nie może wpłynąć na konto odbiorcy.Jeżeli tak sie stało to ma pan obowiązek powiadomić prokuraturę!/Znów sie pan nie popisał panie redaktorku:)
Kalina
2018-08-06 16:15
Hańba brAk pieniędzy na remonty śpiących się budynków a pieniądze rozdaje się kumpla kolejny raz pa nas zawiódł Panie burmistrzu A Panowie prezesi ciągle wam mało wiedziałam uratowana twarz Pana prezesa spółki mieszkaniowej w gazecie gdzie się podziały dawny kumpel ze szkoły odpowiedź Pogoń za kasa go zabrała
Aleksy
2018-08-04 09:41
Jeżeli sz.p. Prezesi będą mieli choć trochę honoru, przekażą premię dla pogorzelców, chore dzieci lub na inne cele społeczne. Mam nadzieje, choć płonne,że tak się stanie.
Do p. Burmistrza: proszę sobie odpowiedzieć - ma Pan trochę prawdziwej uczciwości, czy tylko pozostała fałszywa, ta dla wyborców.
Mieszkaniec
2018-08-03 20:52
Te pieniądze to pewnie z płatnych parkingów! Www.wiocha.pl masakra co za kraj co za rząd. Te pieniądze mogłyby pójść na publiczny żłobek w powiecie a nie dla nich.
Karol
2018-08-03 12:25
Panie Burmistrzu mało ma pan kłopotów ? Rozgrzebane inwestycje Niedopilnowane wydatki jak choćby dla firmy za CK kiedy odzyskamy? 3 mln
Utracona dotacja dług miasta chyba na granicy i co dalej brak środków na dokończenie CK targ chyba też po terminie.Zwalnia pan sieciówkę z podatku teraz nagrody.Czym pan chce przekonać mieszkańców by oddali na pana głos.Czyny nie słowa? Raczej słowa nie czyny .
Mojego głosu i mojej rodziny pan nie dostanie.
Mieszkaniec
2018-08-03 09:12
Szlak trafia za co takie pieniądze? Światek robi co chce!!!!! Ja moja rodzina i znajomi nie oddany na niego głosu w wyborach !!!!!
El Chinimas
2018-08-02 22:42
50 tyś. Zł dla jednej osoby, to oni pracują w spółce skarbu państwa? Na minister Machałek jaki był hejt- bo dostała 50 tyś. A teraz jakiś prezesik nic nie znaczący dostaje 50 tysięcy???
podatnik
2018-08-02 19:07
Dostali bo kamienna Góra to bogate miasto ale powinno dostać więcej. I to się stanie jak świątek po raz kolejny zostanie burmistrzem .
brak wyników
2018-08-02 13:08
Miasto w zapaści, ale w kieszeniach mieszkańców jeszcze trochę zostało na nagrody dla prezesów. Pieniądze te mogły pójść np. na promocję miasta wśród zagranicznych i lokalnych inwestorów. W tym temacie oczywiście wyników u burmistrza brak. Może niech pomyśli o tym, gdy kolejny raz będzie odwiedzał budynek strefy ekonomicznej, by się podpisać i zainkasować na konto sumkę za posiadywanie tam w radzie nadzorczej. Na opamiętanie się nigdy nie jest za późno.